Akcija "Uzlabosim kaķiem dzīvi Felidā"

02.02.2024

20240108113704-collage.jpgJanvāra mēnesī Kokneses pamatskolā – attīstības centrā tika organizēta akcija "Uzlabosim kaķiem dzīvi Felidā". Tās ietvaros pedagogi, izglītojamie un viņu vecāki ar lielu atsaucību ziedoja nepieciešamo kaķu ikdienas vajadzībām.

Akcijas mērķis bija palīdzēt Aizkraukles patversmei "Felida", kas rūpējas par bez pajumtes palikušajiem un pamestajiem kaķiem. Pateicoties dalībnieku dāsnumam, tika savākts bagātīgs ziedojums, kas ļaus uzlabot murrātāju dzīves apstākļus.

Dalība šādos pasākumos sekmē izglītojamo izpratni par atbildīgu attieksmi pret dzīvniekiem.

Paldies par atbalstu!

Anika Vaivade

speciālās izglītības skolotāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Atskatoties uz paveikto eTwinning projektā “Christmas traditions in Latvia and Poland”

01.02.2024

sirsninaetwining.jpgetwinning_logo.jpg2024. gads Kokneses pamatskolā – attīstības centrā iesākās ar starptautiskā eTwinning projekta “Christmas traditions in Latvia and Poland” noslēgumu, kuru realizējām kopā ar Stefana Żeromskiego vārdā nosaukto skolu Podstawowa nr. 2 Polijā. Darbojoties kopā ar poļu bērniem, izzinājām ziemas saulgriežu tradīcijas savās ģimenēs, veidojām apsveikumus, rakstot tekstu angļu valodā, dziedājām dziesmas un ar zvaniņiem spēlējām pavadījumus Ziemassvētku melodijām, cepām piparkūkas. Viena no patīkamākajām aktivitātēm bija iespēja vecākiem klases eglītē noskatīties ierakstu ar savu bērnu priekšnesumiem. Savukārt, bibliotēkā izstādē varēja aplūkot atsūtītos apsveikumus, ko bija gatavojuši poļu draugi. Novēlējumus mūsu skolēni izlasīja patstāvīgi vai ar skolotāju palīdzību, bet, lasot tekstu poļu valodā, izmantoja vārdnīcu. Projekta realizācijā iesaistījās izglītojamie no dažādām klasēm kopā ar skolotājām Sandru Riekstiņu, Gunitu Dambi, Sandru Paļčevsku un Aiju Kārkliņu.

Mācības iekļaujošu projektu darbnīcā

01.02.2024

5e78b8e9-7a4e-4293-90a7-88eb055cc14c.jpgJaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) rīkotajās mācībās "Iekļaujošu projektu darbnīca" 2024. gada 29. un 30. janvārī piedalījās Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Anika Vaivade un Nellija Bāliņa.

Bibliotēkas pasākumi 2024. gada februārī

staraste02-2024.jpgGrāmatu izstādes:

• “Rakstniecei, ilustratorei Margaritai Stārastei – 110” (01.02. – 29.02.2024.)
  • “Lasi un vērtē! Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” (01.02. – 20.02.2024.)
  • “Karjeras iespējas” (01.02. – 29.02.2024.)

Ziemas diena

30.01.2024

20240129161644.jpg2024.gada 29. janvārī Kokneses pamatskolā - attīstības centrā izglītojamiem bija iespēja izbaudīt sniegotu ziemas dienu, piedaloties jautrās stafetēs.

Foto: Svetlana Mateša

Sporta skolotāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Ko tu proti?

29.01.2024

20240122165222.jpgLatviešu valodas aģentūras organizētajā konkursā “Ko tu proti?”, kura mērķis bija attīstīt bērnos radošumu, rosināt interesi par dažādiem literārajiem tēliem un veicināt lasītprasmi, piedalījās arī 9. internāta grupas skolēni.

Skolēni pildīja uzdevumus, kas bija uzdoti šim konkursam radītajā žurnālā zinātkāriem bērniem “KĀ LAPSĒNS IEMĀCĪJĀS RAKSTĪT”. Veicot uzdevumus dalībnieki  klausījās,  lasīja, rakstīja, krāsoja, vēroja, atbildēja uz jautājumiem un ar lielu interesi kopā ar skolotāju vairākas reizes pārlasīja komiksu un ludziņu par žurnāla varoņu piedzīvojumiem. Bērniem patika visi iepazītie tēli – lapsēns Rūdis, ezītis Oskars, vārna Matilde, āpsis un īpaši lapsiņa Lilipīna. Konkursa rīkotājiem izvērtēšanai tika nosūtītas pašu sarakstītas dzejas rindas, lai iepriecinātu lapsiņu Lilipīnu dzimšanas dienā:

ekranuznemums-2024-01-29-195704.jpgLai visiem veiksmīga, radoša, pozitīva un panākumiem piepildīta katra diena skolā un mūsu grupai dalība konkursā!

Kokneses pamatskolas – attīstības centra

speciālās izglītības skolotājas Dace Ūdre,       Gunita Dambe

Seminārs "Skolēni ar intelektuālās attīstības traucējumiem vispārējās izglītības iestādē” Aizkraukles novada atbalsta speciālistiem

25.01.2024

img4243.jpgIekļaujoša mācību procesa mērķis ir panākt, lai ikviens bērns aktīvi iesaistītos mācību un audzināšanas procesā. Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka visi skolēni nav vienādi, jo viņu mācīšanos un uzvedību ietekmē gan iedzimtība, gan vide, kurā viņi dzīvo, rakstura iezīmes, izglītības un psiholoģiskās vajadzības. Lai pārrunātu aktualitātes iekļaujošā un speciālā izglītībā, aktualizētu  jautājumus par atbilstošu atbalsta pasākumu piemērošanu skolēniem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, 2024.gada 24.janvārī Kokneses pamatskolā – attīstības centrā viesojās Aizkraukles novada atbalsta speciālisti.