Drošības nedēļa

Lai tev vērīgs skats.

Būdams savā vaļā,

Sargi sevi pats!

26. septembrī ar šādu moto iesākās  “Drošības nedēļa”. Visas nedēļas ietvaros, skolēniem bija iespēja nostiprināt savas zināšanas par drošības jautājumiem, uzzināt jaunu informāciju un noskaidrot aktuālos jautājumus, par drošību uz ielas, skolā, mājās un protams par drošību sociālajos tīklos. Visu nedēļu skolēni praktiski un izzinoši darbojās.

No pirmdienas līdz ceturtdienai skolēniem pa internāta grupām bija jāizveido plakāts par drošību:

1. grupa – drošība Ziemassvētkos;
  2. grupa – drošība uz ūdens;
  3. grupa – elektroierīču lietošanas drošība;
  4. grupa – drošība mežā;
  5. grupa – drošība uz ledus;
  6. grupa – drošība dabā – pavasarī;
  7. grupa - drošības dienesti;
  8. grupa - drošība diennakts tumšajā laikā;
  9. grupa – gājēju drošība uz ceļa;
  10. grupa – elektrodrošība.

Pirmdien izglītojamie izzināja daudzveidīgu informāciju par drošības jautājumiem, skatījās videofilmas par drošību uz ielas, bērnudārzā, mājās, dodoties brīvā dabā un spēlēja “Burtu” spēli.

Otrdien, sadarbojoties ar mājas lapu “drossinternets.lv”, klausījās lekciju par drošību internetā, kurā noskatījās video filmas un pēc tam analizēja redzētos sižetus.

Ceturtdien programmā “Kahoot” ar datora palīdzību notika interaktīva viktorīna “Drošības ābece”. Katrs skolēns varēja parādīt savas zināšanas par drošību dažādās dzīves situācijās.  Darbojoties un atkārtojot,  izglītojamie secināja, ka drošība jāievēro visur, ikvienā dzīves situācijā un vietā, ja nē, pasaulē valdīs haoss, var notikt nelaimes.

Nedēļas beigās, internāta grupās izveidotos plakātus par drošību, izvietoja skolas foajē izstādē, kur visiem skolas audzēkņiem un darbiniekiem, bija iespēja aplūkot skolēnu domas, ieteikumus, kā ievērot drošību ikdienā.

Paldies visiem, kas palīdzēja realizēt drošības nedēļas mērķi –  sekmēt izglītojamo zināšanas par dažādiem ar drošību saistītiem jautājumiem savas un citu veselības un dzīvības saglabāšanai.

Svetlana Gžibovska

Dabaszinātņu un matemātikas mācību jomas vadītāja

Kokneses pamatsklola - attīstības centrs