Mācību ekskursija uz Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parku

04.11.2022

20220929macekskurstervete08.jpg2022.gada 29.septembrī 7. internāta grupas audzēkņi devās ekskursijā uz Tērvetes dabas parku. Ekskursijas mērķis bija piedalīties “Zaļās klases” nodarbībā, iepazīties ar tropu mājas iemītniekiem un aktīvi atpūsties tīklu parkā.

Rudenīgajā rītā devāmies ceļā. Līdz Tērvetei ilgs brauciens, bet tas audzina pacietību. Veiksmīgi nokļuvuši galamērķī, devāmies uz administrācijas ēku, kur mūs viesmīlīgi sagaidīja ekskursijas vadītāja un aicināja ar vilcieniņu doties uz vides izziņas nodarbības vietu Zaļajā klasē un vienlaicīgi apskatīt parka plašo teritoriju.

Vides izziņas nodarbībā iepazināmies ar Latvijas meža dzīvniekiem, kokiem, meža pārmaiņām gadalaikos. Skolēni ar interesi klausījās, atbildēja uz jautājumiem, pildīja dotos uzdevumus, ar gandarījumu apzinoties, ka daudz informācijas un faktu bija zināmi, jo šīs tēmas čakli apgūtas skolā.

Pēc nodarbības devāmies ekskursijā pa parku, aplūkojām Rūķu pilsētu. Tērvetes dabas parks ir plašs, tāpēc labprāt vēlreiz atbrauktu, lai atkārtoti apskatītu skaistās koka skulptūras un izstaigātu daudzās pasaku varoņu dabas takas.

Tropu mājā iepazināmies ar skaisto Amerikas, Āzijas, Āfrikas tauriņu daudzveidību un dzīves ciklu. Aplūkojām arī bruņurupučus, hamelionus.

Noslēgumā izbaudījām aktīvās atpūtas iespējas “Tīklu parkā”. Mācījāmies pārvarēt bailes no augstuma, trenēt līdzsvaru un veiklību.

Cik labi, ka mums ir tāda iespēja doties ceļojumos un paplašināt savu redzesloku!

Laimdota Stepēna

internāta skolotāja