Mācību ekskursija uz Līgatnes dabas takām

28.09.2022

20220914ekskursijaligatne02.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra 8. internāta grupas skolēni 14. septembrī devās mācību ekskursijā uz Līgatnes dabas takām. Šī ekskursija klases kolektīvam bija kā balva par rezultatīvu dalību Dabas aizsardzības pārvaldes izsludinātajā kampaņā “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”.

Ierodoties Līgatnes dabas taku tūrisma centrā, gide laipni mūs sagaidīja un pastāstīja par dabas taku apsaimniekošanu, par augu, dzīvnieku dzīvi, uzvedību, aprūpēšanu un aizsardzību.

Kad iepazināmies ar noteikumiem ekskursantiem, silto saules staru pavadīti, devāmies 5 km garajā pārgājienā gar Gaujas krastu, lai novērotu Latvijā dzīvojošos savvaļas dzīvniekus un putnus. Pirmos meža iemītniekus, ko ieraudzījām voljerā, bija divi lāči. Cik interesanti bija vērot abu lāču rosīšanos, tik nelielā attālumā no mums. Tālāk dabas taku nožogojumos vērojām jenotsuņus, aļņus, stirnas, vāveres, putnus – ūpjus un pūces, iepazināmies ar informāciju par katru no šīm dzīvnieku sugām. Bija jūtams, ka svešu cilvēku klātbūtne dzīvniekus neuztrauc. Līgatnes dabas takās dzīvniekiem ir iekārtota droša vide, tos papildus pabaro, neviens netraucē viņu mieru. Pārgājiena laikā mežā ieraudzījām augam baravikas, bērzlapītes, saklausījām dzeņa kalšanu, lapsas riešanu. Mums bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par dzīvniekiem, dabu, minot mīklas, kuras izvietotas plāksnītēs pie kokiem.

Vēl vairāk iedvesmoties Līgatnes dabas taku vidē varējām, kad nesteidzīgi atpūtāmies bērnu atpūtas laukumā. Labiekārtotā piknika vietā, draudzīgi baudot līdzi paņemtās maizītes un tēju, pārrunājot redzēto, izjusto.

Bērni novērtēja šo mācību ekskursiju, kā iespēju mācīties par dzīvo un nedzīvo dabu, saprast cilvēka un dabas harmonijas līdzāspastāvēšanas iespējas, izzināt Latvijas dabas un ainavu skaistumu. Atzina, ka iegūtas ne vien jaunas zināšanas, pieredze un iespaidi, bet arī lai klases kolektīvs kļuvis saliedētāks un draudzīgāks.

Iesakām arī mūsu skolasbiedriem izvēlēties rudens ekskursijai Līgatnes dabas taku maršrutu, tikai vēlams atcēties par laika apstākļiem, sezonai un pārgājienam dabā piemērotiem apaviem un apģērbu. Jaukas rudens ekskursijas!

Daina Logina

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāja