Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/attistibas_centrs/kursi_pedagogiem_kokneses_pamatskola__attistibas_centra
Drukas datums: 10:58:43 20.04.2024

Kursi pedagogiem Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

19.08.2020

Mūsdienu pasaulei ir raksturīgas nemitīgas pārmaiņas un attīstība, kas būtiski ietekmē arī izglītības sfēru un tajā sastrādājošos. Cilvēku darbība visdažādākajās jomās kļūst arvien plašāka un neparedzamāka, jo to ietekmē globalizācija, informācijas tehnoloģiju attīstība un vērtību daudzveidība. Bērniem ir jāiemācās dzīvot vidē, kas nepārtraukti mainās un jau skolas solā ir jāiegūst tādu mācīšanās pieredzi, kas ļauj vispusīgi vērtēt situāciju, brīvi un adekvāti rīkoties. Mācīties spējīga sabiedrība nevar pastāvēt bez mācīties spējīga skolotāja, līdz ar to tālākizglītības nozīme ar katru gadu pieaug, jo, ja zināšanas netiek papildinātas, nav iespējams saglabāt konkurētspēju.

Mācās visi – lieli un mazi. Izglītības mērķus – gan stratēģiskos, gan taktiskos būtībā īsteno pedagogs, tāpēc pedagogu izglītošanai un profesionālās meistarības pilnveidei tiek pievērsta īpaša uzmanība. Lai audzinātu atbildīgu, radošu, mācīties spējīgu jauno paaudzi, nodrošinātu kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītības procesu skolēniem ar speciālām vajadzībām, sniegtu atbalstu reģiona skolu pedagogiem, izglītojamiem un vecākiem, Kokneses pamatskola – attīstības centrs sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (Vienošanās Nr. 2-2e/202/248) 2020.gada rudenī realizēs divas bezmaksas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas Skolas – centra telpās: “Pedagoģiskā procesa plānošana un vadīšana (individualizēta mācību procesa elementi, skolas atbalsta komandas darba organizēšana, izglītojamā snieguma progresa izvērtējums) izglītojamiem ar – garīgās attīstības traucējumiem, smagiem garīgās attīstības traucējumiem, garīgās veselības traucējumiem” un “Stratēģijas izglītojamo uzvedības vadīšanai, korekcijai un agresijas novēršanai”.

Piedaloties Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālistu vadītajos kursos, skolotāji paaugstinās profesionālo kompetenci pedagoģiskā procesa plānošanā un vadīšanā izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, iegūs kvalitatīvas, praksē balstītas zināšanas par darbu ar izglītojamiem, kuriem ir uzvedības traucējumi, pilnveidos prasmes uzvedības problēmu risināšanā izglītības iestādē.

Uz tikšanos Kokneses pamatskolā – attīstības centrā!

Kokneses pamatskolas – attīstības centra metodiskais dienests

Inese Svence

Elīna Ivanāne