Bibliotēka

bibliot2020.jpg

Bibliotēka ir Kokneses pamatskolas - attīstības centra  struktūrvienība ar 11520 vienību lielu krājumu.

Tā ir izvietota divās telpās. Vienā telpā atrodas abonements un lasītava, otrā – mācību grāmatu krātuve.  Bibliotēkas krājums sastāv no brīvpieejas fonda.  Bibliotēkā ir pieejami mācību procesam nepieciešamie audio, CD, DVD un video materiāli. Atsevišķi tiek komplektēti ārpusklases lasīšanai nepieciešamo grāmatu komplekti. 2011. gadā uzsākta dokumentu rekataloģizācija, grāmatu - jaunieguvumu uzskaite  bibliotēku informācijas sistēmā SKOLU ALISE, iekļaujot skolas bibliotēkas krājumu e-kopkatalogā. Bibliotēkā regulāri tiek veidotas grāmatu izstādes par dzejniekiem, rakstniekiem - jubilāriem un latviešu svētku dienām. Pieaugušajiem lasītājiem dota iespēja izmantot elektronisko katalogu, veikt melnbaltās un krāsainās izdrukas, laminēt, ieskenēt darbam nepieciešamos materiālus. Lasītājam ir pieejams bezmaksas interneta pieslēgums. Galvenā mērķa grupa bibliotēkā ir skolēni. Īpaši tiek strādāts ar sākumskolas klasēm, veicinot patstāvīgu un apzinātu lasīšanu. Skolēni iesaistās lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu un jauniešu žūrija", katru gadu apmeklējot arī Lielos lasīšanas svētkus Rīgā. Bibliotēka ir atvērta un draudzīga vieta saviem lasītājiem, sniedzot atbalstu visa veida izglītībai un piedāvājot saturīgu brīvā laika pavadīšanas iespēju.