Es iesaku tev izlasīt!

01.12.2022

20221201esiesakutevizlasit.jpgBibliotēkā novembra mēnesī pirmā internāta grupa bija galvenie un vienīgie viesi pasākumā “Es iesaku tev izlasīt!”. Bērni prezentēja savas izlasītās grāmatas un klausījās citu stāstījumā par lasīto.

Bērnus klausīties bija ieradies suns Tobis ar bizbizmārīti, lai dzirdēto varētu aiznest Ziemassvētku vecītim. Visas grāmatas, ko bērni prezentēja, bija no “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022”, jo klase aktīvi piedalās žūrijas darbā. Pirmā stāstnieka krēslā sēdās Santa Mitrovska, lai iepazīstinātu klātesošos ar L. Vinogradovas grāmatu “Tētis un suns”. Daniels Mežaraups un Nikola Bušujeva stāstīja par Mika un Elzas ikdienas piedzīvojumiem I. Skrastiņas darbā “Lieliskā dzīve bez ZOOM”. Daneks Auzāns stāstīja par traģiskiem notikumiem, kas atainoti Žaka Frīnsa grāmatā “Sestklasnieki neraud”. Par I. Paklones dzejas grāmatā “Zvēru barošana” sastaptajiem dzīvniekiem stāstīja Tomass Neviero. Par skolas dzīvi T. Dirgēla stāstā “Gustavs Salmiņš liek no augšas” iepazīstināja Kirills Šiļonoks. Kristaps Ivanovs prezentēja lasīto grāmatu par jūtām “Ko dara jūtas?”. Viktorija Bogdanova runāja Ineses Zanderes dzejoli no grāmatas “Kaķis uz klavierēm”, kur apkopoti dzejnieces dzejoļi par kaķiem.

Noslēgumā nonācām pie secinājuma, ka, lai pastāstītu par grāmatu, jābūt ļoti uzmanīgam lasītājam, jāmāk ieinteresēt citus to izlasīt.

Aija Kārkliņa

bibliotekāre