Lielie lasīšanas svētki

15.03.2019

img_20190309_105811.jpg2019. gada 9. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar svētkiem pasaku purviņā noslēdzās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”. Žūrijas darbā bija iesaistījušies kopskaitā 17200 lasītāji – eksperti no 630 bibliotēkām. Mūsu skolas ekspertus svētkos pārstāvēja Beāte Avotiņa un Signe Kanča, kuras ir čaklas grāmatu lasītājas.

Pasākumu atklāja žūrijas “krustmāte” Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova. Bērni klātienē piedalījās žūrijas visvairāk novērtēto grāmatu apbalvošanā. Atzītākā grāmata “5+” vecuma grupā bija “Pastnieks Pele”, ko sarakstījusi kanādiete Marianna Dibika, “9+” vecuma grupā – Norvēģu rakstnieka Hokona Ēvreoss darbs “Brūne”. Pēc atzītāko darbu autoru, izdevēju, tulkotāju sumināšanas jaunie lasītāji noskatījās Jūrmalas teātra izrādi par Diegabiksi. Pasākuma noslēgumā eksperti dāvanā saņēma kalendāru un mazu salduma balviņu.

Izmantojot Lielo lasīšanas svētku piedāvāto iespēju apmeklēt kādu no muzejiem, mēs devāmies iepazīt Latvijas Dabas muzeju, kur centāmies sameklēt darba lapā norādītos dzīvniekus, kukaiņus, minerāļus un augus. Lielie lasīšanas svētki, muzeja apmeklējums mums deva pozitīvas emocijas brīvdienu sākumam. Paldies visiem bibliotēkas lasītājiem, kuri iesaistījās žūrijas darbā!

Bibliotekāre Aija Kārkliņa