Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/biblioteka/no_skolas_uz_skolu
Drukas datums: 07:52:50 29.03.2024

No skolas uz skolu?

10.12.2019

sn3.jpgKāpēc no skolas uz skolu? Kokneses pamatskolas – attīstības centra “Bērnu un jauniešu žūrijas 2019” čaklākie lasītāji – eksperti un Valodas un mākslas MK mācību priekšmetu mēneša rezultatīvākie dalībnieki devās uz Latvijas Jaunatnes teātra izrādi Krustpils kultūras namā “Sniegbaltītes skola.

Leģendārā pasaka "Sniegbaltītes skola" ir kļuvusi par vienu no mīļākajām bērnības pasakām jau daudzām paaudzēm. Izrādē mēs varējām sekot līdzi notikumiem Sniegbaltītes skolā, kur viņi mācās rakstīt, lasīt un rēķināt. Zvērēni ar lielu prieku un atsaucību dodas skolā, vienīgi lācēnu Mišku māte negrib laist skolā, jo viņai liekas, ka skolā tikai kaujas un māca visādas palaidnības, kaut gan laika gaitā Lācene nonāk pie atziņas, ka bez skolas tomēr nevar iztikt. Vēl mežā dzīvo palaidnieks vilcēns, kurš skološanos uzskata par pilnīgu muļķību, bet arī viņš lugas gaitā pārliecinās, ka skola ir vienīgais veids kā neatpalikt no citiem gan prātā, gan veiklībā. Izrādes beigās palaidnis vilcēns arī iestājas Sniegbaltītes skolā un iegūst sev jaunus draugus.

Muzikālajā bērnu pasakas iestudējumā lomās bija iejutušies aktieri: Laima Miltiņa, Jānis Jarāns, Raimonda Vazdika, Pēteris Šogolovs, Dainis Porgants, Dace Makovska, Jānis Mūrnieks, Sandis Bergholds, Kārlis Tols, u.c.

Teātra izrādes apmeklējumu balvā bija saņēmuši: Liene, Daneks, Adrians Aksels, Beāte, Everita Dita, Gabriela, Deniss, Sabīne, Gunta, Elīna, Toms, Markuss Fridrihs, Reinis, Andris, Elizabete Anna, Signe, Daneks. Dažs no bērniem sevi atpazina uz skatuves redzamajos tēlos. Izrādes beigās secinājums visiem bija viens: skolā ir jāiet un jāmācās.

Bibliotekāre Aija Kārkliņa