Seminārs “Kopienai atvērta, labiekārtota un pieejama bibliotēka”

18.05.2022

bildesem.jpg2022. gada 17. maijā platformā “Zoom” norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētais seminārs “Kopienai atvērta, labiekārtota un pieejama bibliotēka”, kura mērķauditorija bija bibliotēku direktori, metodiķi, publisko bibliotēku bibliotekāri, skolu bibliotēku bibliotekāri, akadēmisko un speciālo bibliotēku bibliotekāri.

Semināra mērķis bija aktualizēt bibliotēku nozīmīgumu kopienas kontekstā, iedvesmot bibliotekārus mērķtiecīgāk veidot partnerības, lai labiekārtotu bibliotēkas, kā arī pārņemt citu bibliotēku un sadarbības partneru pieredzi un īstenot savā bibliotēkā, lai bibliotēka būtu kopienai atvērta un pieejama.

Semināra pirmajā daļā dalībniekus uzrunāja Latvijas Nacionālās bibliotēkas arhitekts Jānis Dripe, ar projektu “Iedvesmas bibliotēka” iepazīstināja Karīna Pētersone, Ogres Centrālās bibliotēkas arhitekts un direktore iepazīstināja ar jaunuzceltās Ogres Centrālās bibliotēkas tapšanas gaitu, par funkcionālu un pārdomātu vidi bibliotēkās runāja projektu vadītāja Baiba Plēpe un Liepājas 1. ģimnāzijas direktors H. Valcs.

Semināra otrajā daļā ar saviem labās prakses piemēriem dalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības centra galvenā bibliotekāres M. Freivaldes uzaicinātie skolu bibliotekāri, publisko bibliotēku bibliotekāri, attīstības centru bibliotekāri. Tikām iepazīstināti ar zaļo bibliotēku konceptu, atvērtās bibliotēkas konceptu, informēti par Siguldas novada bibliotēkas dalību projektā “DEMOLA Latvia”. Pavisam kopā bija 10 pieredzes stāsti par telpu iekārtošanu/labiekārtošanu. Semināra dalībnieki, kas bija vairāk kā 400,  tika iepazīstināti ar Kokneses pamatskolas – attīstības centra bibliotēkas labiekārtošanu un modernizēšanu 2021. gadā  (skatīt prezentāciju).

Semināra "Kopienai atvērta, labiekārtota un pieejama bibliotēka" prezentācija

Aija Kārkliņa

bibliotekāre