Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/erasmus-2022/erasmus-projekta-kursos-emocionalo-panakumu-strategijas-skolas-spanija
Drukas datums: 00:30:05 19.04.2024

Erasmus+ projekta kursos “Emocionālo panākumu stratēģijas skolās” Spānijā

16.11.2022

erasmus-logo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Ilze Džigune un Laimdota Stepēna no 2022.gada 24. oktobra līdz 28. oktobrim piedalījās Erasmus+ projekta kursos “SESS – Strategies for emotional success in the schools” (Emocionālo panākumu stratēģijas skolās) Valensijā, Spānijā. Kursus vadīja Kelsija Anna Kervina, kura ir fantastisks cilvēks – empātiska, toleranta, erudīta, atraktīva.

Kursu sākumā katras valsts dalībnieki iepazīstināja ar sevi, un arī mēs prezentējām mūsu skolu, novadu un Latviju.  Uzsākot nodarbības, lektore akcentēja, ka katrai darbībai ir svarīga motivācija, un ilgstošu motivāciju var saglabāt tikai ar spēcīgām, līdzsvarotām emocijām. Mums bija iespēja apmeklēt Guadalaviaras daudzvalodu Katoļu meiteņu privātskolu. Interesanti bija iepazīties ar šīs skolas īpašo izglītības pieeju. Mācību process tajā tiek īstenots balstoties uz daudziem projektu darbiem, piemēram, skolotāja sīkāk iepazīstināja ar publiskās runas, jeb debašu projektu. Vērojām mācību darbu  caur stikla sienām, visās klasēs bija interaktīvās tāfeles, un ar katrām 20 audzēknēm strādāja divi skolotāji.

Gida pavadībā iepazinām un baudījām skaistās Valensijas vecpilsētas arhitektūras pērles, senās katedrāles – Valensijas nozīmīgākās vietas. Iepazināmies ar daudzajiem pilsētas simboliem, no kuriem viens ir sikspārnis, bet tirgu simbolizē ar papagaili, jo tajā cilvēki daudz runā, savukārt, Valensijas tirgotāju simbols ir apelsīni.

Erasmus+ projekta mobilitātē Spānijā pavadītais laiks bija piepildīts ar dažādām aktivitātēm, kurās gūtās zināšanas un pieredzi izmantosim savā ikdienas darbā Kokneses pamatskolā – attīstības centrā. Pateicoties šai kursu programmai esam uzlabojušas savas praktiskās un profesionālās darba iemaņas mācību stundu organizēšanā un vadīšanā, attīstījušas svešvalodu valodas prasmes, kā arī guvušas iedrošinājumu izmantot iespējas un piedalīties Erasmus+ un citos Eiropas projektos.

Laimdota Stepēna un Ilze Džigune

Erasmus+ projekta dalībnieces

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas