Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/erasmus_2016/erasmus_2016_projekts_kokneses_internatpamatskola__attistibas_centra
Drukas datums: 14:28:11 29.03.2024

ERASMUS + 2016 projekts Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā

erasmus_logo_anglu.jpgv_iaa_logo.jpg

Līdzfinansē Eiropas  Savienības Erasmus+ programma


2017. gada 30.decemmbrī noslēdzās Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra realizētais VIAA Erasmus+ 2016.gada programmas 1.pamatdarbības „Personu mobilitāte” projekts skolu sektorā „Kokneses internātpamatskolas – attīstība centra pedagoģiskā personāla profesionālās kompetences pilnveidošana”, kurš tika īstenots ar Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas līdzfinansējumu.

Projekta ietvaros notika trīs mācību mobilitātes, kuru laikā Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra pedagogi piedalījās izglītojoša satura pasākumos ārvalstīs, uzlaboja un dažādoja metodiskās zināšanas un prasmes, kā arī pilnveidoja izpratni par izglītības sistēmām pasaulē.

Pirmā mobilitāte no 22.10.2016. līdz 30.10.2016.notika Spānijā, Malagā. Kursos „Training Seminar &Structured Study Visit to Schools/Institutes” (Mācību seminārs & Strukturēta skolu vizītes) piedalījās skolas – centra direktore Dagmāra Isajeva. Tos organizēja starptautisks izglītības mācību centrs ar pieredzi izglītojošu pasākumu organizēšanas jomā “English Matters”, kurš piedāvā kursus pedagogiem, studentiem un profesionāļiem, akcentējot labās prakses piemērus, domu apmaiņu un mācīšanos caur kultūrizglītību. Strukturētās mācību vizītes laikā D. Isajeva piedalījās lekcijās un semināros, apmeklēja dažādas izglītības iestādes Malagā, vēroja stundas un piedalījās diskusijās, pieredzes apmaiņas nodarbību laikā prezentēja savas skolas pieredzi izglītības procesa nodrošināšanā, stāstīja par Latvijas izglītības sistēmu. Mācību mobilitātes laikā bija iespēja iepazīties ar Spānijas kultūrvēsturiskajiem objektiem, apmeklēt muzejus, vērot pilsētas arhitektūru.

Otrā mobilitāte no 02.07.2017. līdz 08.07.2017. notika Čehijā, Prāgā. Kursos „Special Needs Children” (Bērni ar speciālām vajadzībām) piedalījās skolotāja Maruta Urga. To organizatori – starptautisks izglītības mācību centrs “ITC – INTERNATIONAL”, piedāvāja interesantu programmu, kurā teorija bija cieši saistīta ar praksi. Nodarbībās bija iespēja ne tikai redzēt, bet arī praktiski izmēģināt dažādas metodes un aktivitātes, kas piemērotas darbam ar bērniem ar speciālām vajadzībām. Pasniedzēji dalījās pieredzē kā pielāgot uzdevumus visiem skolēniem, kā strādāt daudzkultūru vidē, kā arī piedāvāja aktivitātes ar kuru palīdzību iemāca bērniem cienīt un pieņemt pārējos, saprast, ka mēs katrs esam unikāli, bet tajā pašā laikā mums ir daudz kopīga. Mobilitātes aktivitātēs iekļautā kultūrprogramma sniedza iespēju izbaudīt pilsētas skaistumu, apmeklēt Prāgas vēsturiskos objektus – Kārļa tiltu un slaveno Astronomisko pulksteni, iepazīties ar vecpilsētu, apskatīt Dž. Lenona sienu, mazmazītiņus veikaliņus un darbnīciņas.

Trešā mobilitāte no 23.07.2017. līdz 31.07.2017. notika Portugālē, Sintrā. Kursos „Multisensory learning” (Multisensorā apmācības metode) piedalījās direktores vietniece metodiskajā darbā Elīna Ivanāne. Kursu organizatori „AR Vocational Investment and Solutions” (Rumānija) ar nolūku bija izvēlējušies kursu norises vietu tālāk no lielajām pilsētām, tuvāk kalniem un okeānam. Visas nodarbības notika praktiski darbojoties, iepazīstot un izjūtot, kā mācību procesā var izmatot visas cilvēka maņas un sajūtas, caur tām attīstot uztveri, veicinot domāšanu. Kursu vadītāja akcentēja, ka visi cilvēki ir ļoti individuāli un katrs pasauli uztver savādāk. Skolotāja uzdevums ir iedarboties uz maņām, nodrošinot visu bērnu optimālu iesaistīšanos izglītības procesā.

Kursu vadītāji pārcēla mācību procesu brīvā dabā, praktiski demonstrējot, kā dažādas aktivitātes un mācību stundas var novadīt pļavā, mežā, kalnos, kā klasē ienest un izmantot dabas objektus. Nodarbību laikā tika akcentēts, ka „Nav sliktu laika apstākļu, bet ir nepiemērots apģērbs!” Mūsdienu tehnoloģiju laikmetā bērni pārāk maz laika pavada svaigā gaisā, kā arī maz darbojas praktiski. Mācības brīvā dabā, izmantojot visas cilvēka maņas, akcentējot dažādas sajūtas, veicina bērna vispārējo attīstību, kā arī palīdz mācību procesā ievērot katra izglītojamā speciālās vajadzības.

Visi projekta dalībnieki atgriezās mājās ar jaunām idejām, pieredzi un noderīgām atziņām turpmākajam darbam. 28.12.2017. Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā notika projekta rezultātu izplatīšanas seminārs, kura laikā viss skolas – centra pedagoģiskais personāls tika iepazīstināts ar projekta gaitā gūto pedagoģisko pieredzi un iespaidiem. Iegūtās zināšanas tiks pielietotas ikdienas darbā, nodrošinot kvalitatīvu mācību procesu bērniem ar speciālām vajadzībām. Pedagogam dalība starptautiskos projektos ir liels ieguvums profesionālās kompetences un kvalifikācijas celšanā.

 

Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt www.viaa.gov.lv un www.erasmusplus.lv.

 

Dagmāra Isajeva

Maruta Urga

Elīna Ivanāne

Kokneses internātpamatskola – attīstības centrs