Lapas karte
Kokneses pamatskola - attīstības centrs

Mācīšana 21. gadsimta skolā – tehnoloģiju jēgpilna pielietošana

30.08.2022

21-century-logo.jpglv_v_lidzfinanse_eiropas_savieniba_pos.jpgPasaulē daudz tiek diskutēts par izglītību 21. gadsimtā, tādēļ gan mūsdienu skola, gan skolotājs ir sarežģītā pārejās procesā. Andreass Šleihers (Andreas Schleicher), OECD izglītības eksperts, vienā no savām publikācijām  “Kā veidot 21. gadsimta skolas sistēmu” piedāvā savu redzējumu par to, kā jaunās tehnoloģijas var apvienot ar mācību procesu tā, lai optimāli sagatavotu jauniešus 21. gadsimta izaicinājumiem. A. Šleihers akcentē, ka viens no pārmaiņu nepieciešamības pamatojumiem ir straujās pārmaiņas it visās dzīves jomās, piemēram, digitalizācijas attīstība. Skolēni jāgatavo pārmaiņu pilnai dzīvei, attīstot viņu spēju patstāvīgi iegūt nepieciešamās zināšanas visdažādākajos veidos, izmantojot visas iespējas. Tehnoloģiju loma dzīvē un arī izglītības procesā šobrīd nav apstrīdama, tādēļ tās jēgpilna pielietošana ir “instruments” skolotāju rokās.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Inese Svence un Ineta Gerasimova 2022.gada jūlijā devās Erasmus+ akreditētā projekta mobilitātes braucienā uz kursiem “Teaching in a 21st century school” (“Mācīšana 21. gadsimta skolā”) Portugālē, lai kopā ar  Eiropas valstu skolotājiem no Austrijas, Itālijas, Čehijas, Rumānijas, Vācijas un Polijas apmainītos ar atziņām un pieredzi par mācīšanas procesu, diskutētu par stratēģijām, metodēm, resursiem diferencētai un personalizētai mācīšanai, kā arī apgūtu jaunus “instrumentus”, kas veicinātu izglītības inovācijas un stimulētu IKT izmantošanu skolās, balstoties uz 21. gadsimta skolēnu pamatkompetencēm. Kursu dalībnieki iepazinās ar daudzām lietojumprogrammām, treneri prezentēja dažādas mūsdienu mācību, zināšanu apguves un komunikācijas metožu platformas. Praktiskās nodarbībās, darbojoties grupās un pāros, tika pilnveidotas iemaņas robotikas, programmēšanas un kodēšanas jomā.

Dalība Erasmus+ projektos skolotājiem dod iespēju apgūt papildus zināšanas un iemaņas starptautiskā vidē, maina ne tikai skatījumu uz lietām un  veido dažādas personības iezīmes, kuras noder gan ikdienas dzīvē, gan profesionālajā darbībā, bet arī pilnveido sadarbības, organizatoriskās un svešvalodu prasmes, veido jaunus kontaktus, paplašina redzesloku un stiprina starpkultūru dialogu.

 

Ineta Gerasimova un Inese Svence,

projekta dalībnieces

Kokneses pamatskola - attīstības centrs

PASĀKUMU KALENDĀRS
<>
back to top