E-Twinning projekts “Bērns iepazīstas ar sajūtu pasauli”

02.03.2022

etwinning_logo.jpgsajutuprojektslogo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas “Bērziņš un “Pienenīte” ar skolotājām Gunu, Inesi un Ligitu uzsāk aktīvu dalību eTwinning projektā “Bērns iepazīstas ar sajūtu pasauli,” kuru organizē Daugavpils pilsētas 15. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Anna Pranskiene.

Projekts paredzēts bērniem ar runas un valodas traucējumiem un bērniem ar jauktiem attīstības traucējumiem. Četru mēnešu garumā  no 1.februāra - 31 maijam bērni iepazīsies ar cilvēka septiņām sajūtām un apkārtējās pasaules sensoru jūtu daudzveidību, izgatavos patstāvīgi vai ar vecāku un skolotāju palīdzību sensora etalonus. Sensora etalonu pielietošana veicina ne tikai runas un valodas traucējumu samazināšanu, bet arī pozitīvi ietekmē bērnu harmonisku attīstību. Projekta laikā tiks papildināta bērnu grupas materiālā bāze.

Projekta mērķis: Bērni patstāvīgi izgatavo un izmanto savā darbībā sensora etalonus, kas veicina bērnu sensora attīstību, runas traucējumu samazināšanu un harmonisku attīstību bērniem ar runas un valodas traucējumiem, ar jauktiem attīstības traucējumiem.

Četru mēnešu garumā paredzētais:

1. Bērni izstrādās projekta logo, iepazīsies ar citu dalībnieku priekšlikumiem, izvēlēsies projekta logo, iepazīstas ar citiem bērnudārza bērniem zoomā

2. Bērnu un skolotāju kopējais darbs - sensora paraugu izgatavošana taustes attīstīšanai. Projekta dalībnieki apmainās ar izgatavotiem paraugiem taustes izjūtas attīstībai.

3. Bērni izpēta dažādas smaržas. Tiks organizēta “Aromātu izstāde”;

4. Bērni ar kulināriju palīdzību izpēta garšas izjūtu. Plakātu izstādes "Veselīgs uzturs" organizēšana; apmaiņa ar plakātiem starp projekta dalībniekiem

5.Bērni iepazīstas ar skaņām un trokšņiem; prezentē tiešsaistē sacerēto dziesmiņu; elektroniski apmainās ar citiem projekta dalībniekiem

6. Bērni eksperimentē ar krāsu pasauli. Projekta dalībnieki sagatavo digitālo prezentāciju par eksperimentu rezultātiem

7. Bērni izpēta sava ķermeņa spējas un attīsta savu vestibulāro aparātu; bērni tiešsaistē dod uzdevumus līdzsvaram un balansam citiem projekta dalībniekiem.

Projektā piedalās astoņas pirmsskolas izglītības iestādes no visas Latvijas. Tā ir lieliska iespēja bērniem sadraudzēties virtuālajā vidē, dalīties skolotājiem ar idejām un attīstīt bērnos sajūtu pasauli.

Maija Zeilāne

skolotāja

ETwinning projekta “Bērns iepazīstas ar sajūtu pasauli” koordinatore Kokneses pamatskolā - attīstības centrā