Metodiskais materiāls “Latvju rakstu zīmes”

rakstu-zimestitulbilde.jpgMetodiskais materiāls “Latvju rakstu zīmes”

Latvju rakstu zīmes ir mūsu tautas nemateriālais kultūras mantojums, ko atstājuši mūsu senči un tikai mēs paši varam šīs pasaules gudrības apgūt un nodot tālākām paaudzēm, izmantojot mūsdienīgas tehnikas.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālās izglītības skolotāja Daina Logina ir sagatavojusi metodisko materiālu dizaina un tehnoloģiju, sociālo zinību mācību stundām latvju rakstu zīmju iepazīšanai skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (izglītības programmas kods 2101591).

Metodiskais materiāls “Latvju rakstu zīmes” palīdz skolēniem iepazīt etnogrāfiskās zīmes ar šifrēšanas metodi, sniedz eksperimentēšanas prieku, veicina izziņu, radošumu, pilnveido orientēšanās prasmes laukumā, attīsta domāšanu un sīko motoriku. Izmantojams starppriekšmetu saiknei latviešu valodā, matemātikā, vizuālajā mākslā.

Materiālā ir iekļauti Jumja, Ūsiņa un Laimas zīmes veidošanas darba lapas, atšifrējamais kods un paraugs. Atšifrējot / izkrāsojot rūtiņās doto kodu, izveidojas latvju rakstu zīme. Papildus rakstu zīmju izpratnes nostiprināšanai var izmantot papīra sloksnīšu pinumu, rakstu zīmi veido pēc dotā parauga vai pēc patstāvīgi sagatavota  ornamenta parauga uz rūtiņu lapas.