Metodiskais materiāls/ Attēlu kartītes "Darini vārdu!"

13.01.2022

muiza1.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra speciālās izglītības skolotāja Daina Logina ir sagatavojusi metodisko materiālu lasītprasmes veicināšanai un vārdu krājuma paplašināšanai. Materiāls izmantojams  latviešu valodas stundās skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (izglītības programmas kods 2101591) un pirmsskolā.

Metodiskā materiāla/ attēlu kartīšu mērķis ir palīdzēt skolēnam attīstīt vārda veidošanas iemaņas, paplašināt vārdu krājumu, saklausīt divskani, attīstīt uzmanību un sīko motoriku, kā arī pilnveidot caurviju prasmes – kritisko domāšanu, pašvadītu mācīšanos, sadarbību un līdzdalību.

Attēlu kartītē ir uzrakstīts vārds, kur noteiktā vietā starp līdzskaņiem ir izlaists divskanis. Skolēna uzdevums ir nosaukt kartītē redzamo priekšmetu/ būtni un saklausīt dotajā vārdā divskani, to nosaukt. Izmantojot  divskaņu sloksnīti, atpazīt saklausīto divskani, tā apzīmējošās grafiskās zīmes, ievietot  to dotajā vārdā un vārdu izlasīt.