Metodiskais materiāls "Zilbju ceļš"

11.01.2022

d14.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra speciālās izglītības skolotāja Daina Logina ir sagatavojusi metodisko materiālu lasītprasmes pilnveidošanai skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem (izglītības programmas kods 2101591).

Lasītprasmes pamatā ir zilbju veidošana. Skolēnam ir svarīgi saprast, ka vārds sastāv no skaņām, skaņas apzīmē ar burtiem. Lasot burtus, skaņas "jāvelk" kopā un jāveido zilbes.

Metodiskā materiāla "Zilbju ceļš" pamatā  ir  katra skolēna paša veidots zīmējums "Pilsēta". Burtu ceļā ir norādīta zilbes pirmā skaņa, un auto brauc "tikties" ar kādu no garajiem vai īsajiem patskaņiem. Spēles elementi palīdz interesantā veidā iepazīt garos un īsos patskaņus, nostiprināt zilbju veidošanas prasmes, motivē skolēnu mācīties apvienot burtus zilbēs, kā arī attīsta fonemātisko dzirdi, uzmanību un pilnveido sadarbības prasmes.