7. internāta grupas ekskursija uz "Karlīnas ZOO"

11.04.2022

karlinaszoo04202204.jpgZiema sāk atkāpties, nāk pavasaris, daba mostas. Vēloties pārliecināties, vai murkšķi jau pamodušies, 2022.gada 6.aprīlī Kokneses pamatskolas - attīstības centra 5./6. c klases skolēni devās mācību ekskursijā uz tīršķirnes trušu, mājputnu, eksotisko putnu, dzīvnieku audzētavu "Karlīnas ZOO", Siljāņos, Vietalvas pagastā.

Siljāņos mūs sagaidīja zoodārza laipnā, viesmīlīgā saimniece Līga Lipenīte. Mēs uzzinājām, ka zoodārzs ir ģimenes bizness un tas nosaukts par godu jaunākajai meitiņai.

Ciemos iet ar cienastu! Saimniece izdalīja spainīšus ar sagrieztiem burkāniem. Mums visiem ļoti patika barot dzīvniekus! Sākumā gan bijām bailīgi, gan no nūtrijas lielajiem, oranžajiem zobiem, gan no kaziņu draiskošanās, strauji satverot gardumu. Ātri sapratām, ka nav jāceļ burkāna gabaliņš augšā, jo kaziņas domā, ka jālec uz augšu. Klēpī ņēmām mazos kazlēniņus. Cik viņi mīļi! Murkšķītis ir pamodies un labprāt cienājās ar burkāniņiem!

Putnu dārzā priecājāmies par skaistajiem, krāsainajiem fazāniem, pāviem, pīlītēm. Brīnījāmies par dažādajiem gaiļiem, vistiņām un baložiem. Redzējām sprogainu balodi! Bet pats galvenais putnu dārzā bija lielais tītars.

Cik daudz dažādu šķirņu trusīšu un visi jāpabaro! Pāri žogam barojām lamu pāri, kamieļpuiku, poniju, strausus!

Atbraucot uz skolu, dalījāmies iespaidos, zīmējām dzīvnieciņus. Ekskursija visiem ļoti patika!

Laimdota Stepēna

skolotāja