Drošība ar runci Rūdi

11.05.2022

drosibaruncisrudis2022051110.jpg2022. gada 11. maijā Kokneses pamatskolas – attīstības centra izglītojamie piedalījās Valsts policijas organizētajā nodarbībā pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem par drošību un ceļa satiksmes noteikumu ievērošanu.

Nodarbības laikā Valsts policijas inspektore Sanita Zīmele kopā ar bērniem pārrunāja dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājumus. Tika pārrunāts par to, vai bērni vieni bez pieaugušo uzraudzības drīkst atrasties ārā, līdz cikiem vakarā bērni drīkst rotaļāties ārā, kā jārīkojas, ja ārā bērnus uzrunā svešinieki un aicina doties līdzi. Visi kopā noskaidroja, kādi noteikumi jāievēro ceļu satiksmē. Skolēniem tika pastāstīts, ka noteikti ir jālieto ķivere, braucot ar velosipēdu, un braukt ar velosipēdu bērni līdz 10 gadu vecumam drīkst tikai kopā ar pieaugušo. Sākot no 10 gadu vecuma var kārtot eksāmenu un saņemt velosipēda vadīšanas tiesības. Valsts policijas inspektore Sanita Zīmele vērsa bērnu uzmanību arī uz bērnu drošību vasaras brīvā laika aktivitātēs, piemēram, šūpolēs, uz batuta, peldvietās. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ir jāatrodas pieaugušo uzraudzībā.

Kad bija pārrunāti drošības jautājumi, pie bērniem ieradās runcis Rūdis. Viņš vēlējās pārliecināties, vai bērni ir uzmanīgi klausījušies un atceras drošības noteikumus. Uz runča Rūda uzdotajiem jautājumiem bērni zināja atbildes. Kā balvu visi bērni saņēma grāmatiņas.

Nodarbības noslēgumā bērni un audzinātājas aicināja runci Rūdi uz kopīgu rotaļu. Paldies Valsts policijas inspektorei Sanitai Zīmelei un runcim Rūdim par bērniem sniegtajām zināšanām par drošību.

Baiba Tālmane

sociālais pedagogs