Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/jaunumi/drosibas_nedela_kokneses_pamatskola_attistibas_centra
Drukas datums: 11:33:44 29.03.2024

Drošības nedēļa Kokneses pamatskolā - attīstības centrā

drosibas_nedela_20200924_dsc03639.jpg

Sadarbībā ar dažādām institūcijām, Kokneses pamatskolā – attīstības centrā 2020.gadā no 21. līdz 25.septembrim notika Drošības nedēļa, lai pilnveidotu skolēnu prasmes izvērtēt rīcību un apzināties apkārtējās vides riskus dažādās dzīves situācijās. Šinī nedēļā skolēniem bija iespēja tikties ar vairāku profesiju pārstāvjiem un iepazīties ar viņu pieredzi drošības jautājumos.

23. septembrī Kokneses pamatskolā – attīstības centrā viesojās  VUGD darbinieki un novadīja lekciju “Esi drošs!”, atgādinot skolēniem drošības noteikumu nozīmi mājās, skolā un ārpusskolas aktivitātēs. Viesi stāstīja par savu darbu, dzēšot ugunsgrēkus, glābjot cietušos ceļu satiksmes negadījumos, meklējot pazudušus cilvēkus mežos un ūdenstilpnēs. Bija iespēja noskatīties filmas par glābēju ikdienas darbu, kā arī  par to, cik svarīgi laikus un pareizi izsaukt glābšanas dienestus. Skolēniem varēja uzdot jautājumus VUGD pārstāvjiem un saņemt atbildes. Par uzmanīgu klausīšanos, lekcijas noslēgumā viesi skolēniem dāvināja plakātus, bukletus un darba burtnīcas. Informatīvie materiāli, izvietoti klašu telpās, palīdzēs skolēniem ikdienā atcerēties, kā pareizi rīkoties dažādās nestandarta situācijās, bet darba burtnīcās varēs veikt uzdevumus audzināšanas nodarbībās, nostiprinot zināšanas par drošību.

24. septembrī skolas – centra jaunāko klašu skolēni tika aicināti uz tikšanos ar Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa Nepilngadīgo lietu inspektori S. Zīmeli. Lekcijā “Tava drošība” tika atgādināti svarīgākie drošības noteikumi, kuri jāievēro skolā, mājās, uz ielas. Skolēniem bija iespēja analizēt dažādas situācijas un izteikt savu viedokli par rīcību, ja notikusi nelaime. Vissvarīgākais vienmēr ir pareizi novērtēt situāciju, tad laikus un pareizi izsaukt glābējus. Pēc lekcijas S. Zīmele katram klausītājam dāvināja kartona trafaretu, kuru, rūpīgi izgriežot un salīmējot, var izveidot policijas motocikla modeli.

Vecāko klašu skolēniem S. Zīmele stāstīja par pusaudžu biežāk veiktajiem likuma pārkāpumiem, gadījumiem, kad iestājas administratīvā un kriminālatbildība. Nepilngadīgo lietu inspektore atgādināja, ka pusaudžiem administratīvā atbildība un kriminālatbildība iestājas no 14 gadu vecuma, bet no 11 gadu vecuma var piemērot piespiedu rakstura audzinošos līdzekļus. Skolasbiedru apsmiešana, svešu lietu piesavināšanās, tīša inventāra un lietu bojāšana, apzināta kārtības noteikumu pārkāpšana ir tikai daļa no skolēnu nodarījumiem, par kuriem iestājas administratīvā un kriminālatbildība. Lektore aicināja ikkatru izglītojamo pārdomāt savu rīcību un apzināties tās potenciālās sekas.

Lai  pievērstu lielāku skolēnu uzmanību elektrodrošībai un mazinātu jauniešu nelaimes gadījumu riskus elektroiekārtu tuvumā, uz Skolu – centru 24. septembra pēcpusdienā aicinājām AS Sadales tīkls pārstāvi. Lekcijas “Elektrodrošības pamati” sākumā  tika demonstrēti izglītojoši video sižeti par sadzīves elektrotraumām, nelaimes gadījumiem mājās, skolā. Lektores stāstītās situācijas lika skolēniem aizdomāties, cik elektrība ir ļoti bīstama, ja netiek ievēroti elementāri noteikumi. Bojātas elektroierīces, pārlūzuši vadi, no sienas izkritusi kontaktligzda ir tikai daži no  iemesliem, lai cilvēks gūtu nāvējošu elektrotraumu. Arī atrašanās elektrolīniju tuvumā var beigties traģiski, ja kāds iemet bumbu vai palaiž pūķi uz elektrības vadiem. Ja nelaime tomēr notikusi, pareiza rīcība var izglābt gan cietušā, gan paša glābēja dzīvību, tādēļ ikvienam jāzina pamatlietas, ko darīt šādās situācijās. Lai pārliecinātos, vai skolēni uzmanīgi klausījušies un skatījušies, lektore aicināja veikt testu zināšanu pārbaudei un izanalizēja pareizās atbildes.

Tiekoties ar dažādu dienestu pārstāvjiem Drošības nedēļas laikā, skolēni ieguva daudz jaunas un noderīgas informācijas, lai pilnveidotu savas rīcības prasmes sadzīvē dažādās nestandarta situācijās. Skolēni guva atziņu, ka drošība ir atkarīga no katra paša rīcības un uzvedības.

Malda Sokolovska

Internāta skolotāju metodiskā komisijas vadītāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs