Ekskursija "Pavasaris klāt"

13.04.2022

img4618.jpg2022.gada 13. aprīlī, Kokneses pamatskolas – attīstības centra 9. internāta grupas skolēni devās ekskursijā "Pavasaris klāt" uz Aizkraukles pagastā esošo muzeju "Padomju gadi".

Brauciena mērķis bija iepazīt Baltijā plašāko 20. gadsimta 50.-80. gadu kultūrvēsturiskajam mantojumam veltīto ekspozīciju. Izglītojamiem interesi un sajūsmu izraisīja pirmajā stāvā eksponētās padomju laika automašīnas, motocikli un gāzētā ūdens automāts. Atsevišķā telpā, kur  iekārtota bibliotēka, apskatot mēbeles, izglītojamie saskatīja līdzību ar mūsu Izglītības iestādes bibliotēkas kartotēkas veco skapi. Virtuves ekspozīcijā skolēnu uzmanību piesaistīja gan piena un krējuma pudeles, gan iepirkuma tīkliņi. Izglītojamie noklausījās gides stāstījumu par medicīnai veltīto ekspozīciju un vērīgi apskatīja skolēnu formastērpus, mācību grāmatas, liecības, atmiņu klades. Skolēniem ļoti patika bērnības stūrītis, kur bija rotaļlietas un citi mazuļu piederumi.

Beidzoties ekskursijai, visi skolēni pateica paldies gidei par interesanto stāstījumu un gūto ieskatu vēsturē.

Gide uzslavēja audzēkņus par izrādīto interesi, pieklājību un disciplinētību ekskursijas laikā.

Pēc ekskursijas skolēniem notika fiziskās aktivitātes pie Daugavas un pikniks. Visi skolēni izšūpojās, lai vasarā nekostu odi.

Atgriežoties skolā, skolēni ar sajūsmu stāstīja citiem par redzēto muzejā. Ekskursija un atpūta pie Daugavas visiem patika.

Dace Bernāne

9. internāta grupas skolotāja