Ekskursija uz Aizkraukli

02.02.2023

img-20230125-wa0019-1.jpgŠā gada 25. janvārī Kokneses pamatskolas – attīstības centra un  Bebru pamatskolas jaunsargi devās izglītojošā ekskursijā uz Aizkraukli. Jaunsargi iepazina Latvijā lielāko elektroenerģijas ražotni Pļaviņu HES. Digitālā prezentācijā  bija iespēja iepazīt Pļaviņu HES vēsturi no celtniecības sākuma līdz mūsdienām, izzināt elektrības  ražošanas procesu.

Lai noskaidrotu, kā izveidojusies Aizkraukle, agrāk Stučka, ekskursijas dalībnieki devās uz Aizkraukles Vēstures un mākslas muzeju apskatīt ekspozīciju "Padomju gadi".  Stučka izveidojās līdz ar HES celtniecību, un  dokumentālās filmas ļāva izprast  padomju gadu notikumus, kas norisinājās Aizkrauklē. Izvietotās ekspozīcijas ataino padomju laiku cilvēku dzīvi, katra ekspozīcijas telpa jaunsargiem bija kā atklājums par priekšmetiem un lietām, kas redzētas  vecvecāku mājās.

Nākamais ekskursijas apskates objekts – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes depo. Aizkraukles ugunsdzēsēji jaunsargus iepazīstināja ar savu ikdienas darbu, ekipējumu, jaunākajiem un modernākajiem transporta līdzekļiem, ar kuru palīdzību glābšanas darbus iespējams veikt ātrāk un efektīvāk. Tērpušies ugunsdzēsēja ekipējumā, jaunsargi demonstrēja savu veiklību un imitēja glābšanas procesu.  Jaunieši arī saņēma informāciju, kur apgūt glābēja profesiju, ja kāds  to vēlētos.

Ekskursija uz Aizkraukli bija izdevusies. Lai arī Aizkraukle ir jauna pilsēta, tā var lepoties ar  vēsturisko mantojumu un cilvēkiem, kas to nodod jaunajai paaudzei.

Maija Zeilāne

Jaunsargu instruktore