Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/jaunumi/ekskursija_uz_jersikas_cipsu_razotni
Drukas datums: 15:34:34 19.04.2024

Ekskursija uz Jersikas čipsu ražotni

18.03.2020

20200311_131037_jersikas_cipsi_11032020.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra 1. – 4. klases skolēni 2020.gada 11. martā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” pasākuma “Darba devējs Latvijā” – 11 ietvaros devās mācību ekskursijā uz Jersikas čipsu ražotni, lai klātienē iepazītos ar Jersikas čipsu saimnieka Arta Paegļa radīto produktu, kas iecienīts Latvijā un pazīstams arī ārpus Latvijas robežām.

Iebraucot Līvānu novada Jersikas pagastā, skaistā lauku nomalē ieraudzījām jaunizveidoto uzņēmumu. Eksursantus laipni sagaidīja Jersikas čipsu ražotnes galvenā pārtikas tehnoloģe un uzaicināja iepazīties ar ražošanas procesu, kurā no kartupeļu un rīsu granulām top gatavais produkts – Jersikas čipsi. Gide pastāstīja, ka gatavojot čipsus, produktam netiek pievienotas ķīmiskas vielas. Vienkārši ņem un sarīvē kartupeļus, tā kā mājās cepot kartupeļu pankūkas, tad tos izžāvē un granulē. Gala rezultātā, čipsi ir tik kraukšķīgi un viegli gaisīgi, jo pagatavoti pēc īpašas receptes un nav cepti eļļā.

Saistoša un aizraujoša bija čipsu degustācija. Skolēni nodegustēja 11 Jersikas čipsu veidus. Favorīti izrādījās klasiskie krējuma – sīpolu un siera čipsi.

Skolēni atzina, ka ekskursija bija vērtīga, jo ieguva informāciju par uzņēmējdarbību un tās attīstības iespējām Latgalē. Ikvienu no ekskursantiem iedvesmoja ražotnes saimnieka sacītais, ka, lai īstenotu savu ieceri, svarīgākais vienmēr ir ticība tam, ko dari! Ir jātic savai idejai – jātic, jātic un vēlreiz jātic!

Pateicamies Jersikas čipsu ražotnes darbiniekiem par tik jauku stāstījumu un uzņemšanu!

Iesakām arī citiem, ja sirds kāro pēc kā garda, tad jābrauc nobaudīt Jersikas čipsi!

E.Māliņa, M. Zeilāne, K. Skrūzmane

skolotājas