Erasmus+ ieinteresē un rada gandarījumu

26.08.2021

cropped_erasmus_learn_fb_logo.jpglv_v_lidzfinanse_eiropas_savieniba_pos.jpgErasmus+  ieinteresē un rada gandarījumu

Erasmus+ projekta “Kopā mēs varam un darām” ietvaros Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Inese Svence un Ineta Gerasimova piedalījās kursos “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšana”, kas notika Krētā no 5. līdz 11.jūlijam.

Kopā ar dalībniekiem no Spānijas, Polijas, Ungārijas tika diskutēts par dažādiem ar atbalsta priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanas jautājumiem, akcentējot aktīvās klausīšanās un empātijas nozīmi, dažādu metožu pielietošanu, cēloņsakarību meklēšanu un regulāru skolas, vecāku un pašvaldības sadarbību. Dalība mobilitātē deva iespēju salīdzināt dažādu valstu pieeju, prakses un metodes. Nodarbību laikā mēs guvām apstiprinājumu, ka ir daudz dažādu veidu, kā  var palīdzēt skolēniem ar tendenci pārtraukt izglītības procesu paaugstināt motivāciju, paļāvību saviem spēkiem un celt pašapziņu.

Jau divus gadus Kokneses pamatskolas – attīstības centrs  ir iesaistījies Izglītības kvalitātes valsts dienesta  īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta  “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” realizēšanā, lai mazinātu to izglītojamo skaitu, kas pārtrauc mācības. Tādēļ piedalīšanās starptautiskajos kursos bija lieliska iespēja papildināt savas zināšanas un iesaistīties domu apmaiņā ar kolēģiem no Eiropas valstīm.

Erasmus+ programma sniedz neizmērāmu pievienoto vērtību – tā ir izglītošanās un praktiska komunikācijas prasmju trenēšana un pilnveidošana angļu valodā, tā ir iespēja iepazīt valsti, tās kultūras mantojumu un ļauj sajusties kā daļai no Eiropas izglītības telpas. Tie ikdienas darbā ienes inovācijas, paaugstina pedagogu pašapziņu un veicina izpratni par kopējiem Eiropas izglītības virzieniem.

Ineta Gerasimova,

Inese Svence