Ieskatāmies pagātnē!

wFyQdAgjUFKagAAAABJRU5ErkJggg==

Šogad, 4. martā, Kokneses pamatskolas 9. klases un arodklases skolēni kopā ar audzinātāju brauca mācību ekskursijā uz Rīgu projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros. Ekskursijas mērķis bija vēstures notikumu izzināšana. Bērni kopā ar skolotāju apmeklēja kino Splandid Palace, lai noskatītos Latvijas vēsturisko filmu „Piļsāta pi upis”, kas vēsta par Otrā pasaules kara laiku, kad viena vara nomaina otru, bet pa vidu ir cilvēks, kuram ir jāizdzīvo. Pirms filmas skatīšanās skolēniem bija iespēja uzklausīt filmas producenta Gunta Trektera un mākslinieces Ievas Jurjānes stāstījumu par filmas tapšanas procesu, kas papildināja skolēnu zināšanu redzesloku.

Kino apmeklējuma laikā skolēni pilnveidoja savas zināšanas par vēstures notikumiem, kas norisinājās Latvijā Otrā pasaules kara laikā, guva priekšstatu par tā laika sadzīves apstākļiem, nacionalitātes aktualitātēm, cilvēku savstarpējām attiecībām un divu cilvēku mīlestību, kuru šķir piederība citai tautībai un karš. Skolēnos tika veicināta izpratne, cik mūsdienās mums ir liela izvēles brīvība attiecībā uz personības izaugsmi, karjeru, pilsonisko piederību un brīvību, dzimto vietu un mājām, savstarpējām attiecībām, salīdzinot ar to laiku.

L. Ziemele

skolotāja