Informāciju tehnoloģiju kursi Florencē

04.04.2023

img-20230317-wa0097.jpgerasmus-logo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Lāsma Gūte un Līga Ziemele 2023. gada martā, skolēnu brīvdienu nedēļā, devās uz Itālijas modes un mākslas pilsētu Florenci, lai Teacher Academy pilnveidotu savas pedagoga prasmes, piedaloties Erasmus+ projekta kursos “Microsoft for Education: Powerful Tools to Create, Share and Inspire”.

Mācībās piedalījās skolotāji no Polijas, Slovēnijas un Čehijas, tāpēc, darbojoties grupā, iepazinām arī citu valstu izglītības sistēmas un kultūru. Ayse Merve, kursu vadītāja no Turcijas, kura jau četrus gadus dzīvo Itālijā, stāstīja par Microsoft 365 platformas rīku un metožu pielietošanas iespējām izglītības procesā, jo skolotāja personībai ir būtiska pievienotā vērtība, kura iegūta apgūstot jaunas zināšanas. Pasniedzēja, kura ir brīva no sabiedrībā valdošajiem stereotipiem un aizspriedumiem, visus grupas dalībniekus spēja iedvesmot radošām un netradicionālām, bet saistošām idejām kā personīgajai dzīvei, tā arī ikdienai skolā.

Kursu laikā apguvām sadarbības mācīšanās stratēģijas klasē, kuras uzlabo attiecības skolā, veicina personīgo izaugsmi un padara mācību procesu saistošāku, līdz ar to efektīvāku. Nodarbībās apguvām aktuālāko Microsoft programmu – Word, Powerpoint, Sway, OneNote, Teams, SharePoint lietošanu. Piemēram, OneNote, kurš ir ļoti noderīgs rīks, lai ar tā palīdzību vadītu mācību stundas interaktīvā veidā, veicinot skolēnos interesi un motivāciju. Programmas Word un Powerpoint ir plašāk zināmas un biežāk izmantojamas, tomēr arī šo programmu aktualizēšana noderēs turpmākajā darbā, piemēram, PearDeck lietošana un SharePoint izmantošana kā koplietošanas platforma izglītības satura kopīgošanai.

Florences apgabals, ko dēvē par Toskānu, ir pasaulslavens ar saviem vīna dārziem, tāpēc pēdējā mācību dienā kursu dalībniekiem bija noorganizēta ekskursija uz divām vīna darītavām – Sjēnā – “Poggio ai Laghi” un “Tenuta Torciano Winery”, kur iepazināmies ar vīna ražošanas procesu no vīnogulāju stādīšanas līdz pat degustācijai.

Brīvajos brīžos centāmies izjust Florences šarmu, staigājot pa Arno upes tiltiem. Ievērojamākais ir Ponte Vecchio, saukts par Zelta tiltu. Tas ir atpazīstams ar to, ka gar tā margām ir uzcelti veikaliņi, kuros tirgo tikai zeltlietas. Savu sirdi priecējām slavenajā Doma laukumā, kur mūzikas skaņas aizveda ne tikai valdzinošā un senā, bet arī koķetā mūsdienu pasaulē. Apmeklējām laukumu Piazza della Signoria, kura centrālie elementi ir Dāvida un Neptūna skulptūras, kas ir unikālas ar savu vēsturi un ir daļa no Eiropas arhitektūras. Erasmus+ projekta mācību mobilitāte bija lieliska iespēja gan pilnveidot savas zināšanas profesionālajā jomā, gan atkāpties no ikdienas rutīnas.

Lāsma Gūte un Līga Ziemele

Skolotājas, Erasmus+ dalībnieces