Izglītojošā nodarbība “Pasakas no pirmssākumiem līdz mūsdienām”

20.12.2022

20221208pasakas051.jpglatvijasskolassomalogokrasains.jpgPasakas – tā ir tautas gudrība, ko nodod no paaudzes uz paaudzi. Šodien zinātnieki ir atzinuši, ka pasaku var nosaukt par vissenāko terapijas veidu. Viena no mūsdienu, efektīvākajām metodēm, kā palīdzēt stiprināt kontaktu ar savu iekšējo pasauli, ir pasaku terapija. Tām nav nekāda vecuma ierobežojuma, jo mūsu iekšējais bērns ir noilgojies pēc kaut kā skaista un jauka.

2022. gada 8. decembrī Kokneses pamatskolas – attīstības centrā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās pasaku stāstnieks Raitis Zapackis sniedzot izglītojošu stāstījumu “Pasakas no pirmssākumiem līdz mūsdienām”. Nodarbības laikā 1. – 9. klašu skolēni uzzināja par pasaku rašanās vēsturi, klausījās tās un atbildēja uz izglītojošiem jautājumiem par to varoņiem un sižetiem. Pasaku teicējs nodarbības laikā veiksmīgi iesaistīja skolēnus dinamiskajās pauzēs ar kustību rotaļām, kas bērniem un skolotājiem ļoti patika. Klausītāju uzmanību saistīja stāstnieka krāšņais vizuālais izskats un prasme pārveidot balss intonāciju.

Noslēguma Raitis Zapackis aicināja ikvienu rakstīt pasakas un izdalīja skolotājiem veiksmīgas pasakas rakstīšanas algoritma paraugu.

Paldies Raitim Zapackim par kopā pavadīto laiku un pozitīvām emocijām.

Jūlija Grase

direktores vietniece audzināšanas darbā