Izglītojošā ceturtdiena

img_5642.jpgAttēlu rezultāti vaicājumam “latv ijas skolas soma logo”

2020. gada 20. februārī sešpadsmit Kokneses pamatskolas – attīstības centra izglītojamie “Latvijas skolas somas”  projekta ietvaros devās uz  Latvijas galvaspilsētu Rīgu, lai kinoteātrī “Splendind Palace” noskatītos latviešu režisora Viestura Kairiša  filmu “Pilsēta pie upes”.

Filmā, kuras  moto “Trīs varas, divas sievietes, viena izvēlme”, bija atainoti galvenā varoņa daiļkrāsotāja Anša dzīves notikumi. Gandrīz divu stundu garumā autors skatītājus iepazīstina ar notikumiem, kas brāzās pār Latviju dažu gadu laikā no  XX gadsimta 30. gadu  pašām   beigām līdz 1944. gadam, kad pārtrūkst filmā atainotais stāsts. Filma parādīja  kā  palikt cilvēkam, kad neviens nezina, kuri lozungi būs aktuāli rīt un kādā valodā runās pilsētas galva, kurš draugs izrādīsies nodevējs vai vienkārši vājš cilvēks. Galvenais varonis skolēniem izskatās  mazliet naivs, jo  mēģina juku laikos saglabāt mierlaika loģiku un veselo saprātu, kaut galvu jauc divas meitenes un  neziņa, kuru izvēlēties. Kad filma bija beigusies, vēl visi skatītāji, arī mūsu skolēni, klusi sēdēja solos un kavējās iespaidos par redzēto.

Pēc filmas noskatīšanās, devāmies uz Rīgas Nacionālo zoodārzu, lai piedalītos ekskursijā un izglītojošā nodarbībā “Latvijas dzīvnieki dabā un kultūrā”.  Ekskursijas laikā gids skolēnus iepazīstināja ar dzīvnieku dzīvi zoodārzā. Noslēgumā skolēnu uzdevums bija atrast pilsētas, kuru ģerboņos ir attēloti dažādi dzīvnieki. Izglītojamiem bija jānosaka, kādā kultūrvēsturiskā novadā atrodas pilsēta, un pēc tam jāizveido lielu Latvijas puzli.

Visi skolēni, braucot mājās, apgalvoja, ka ieguva jaunu, interesantu informāciju noskatoties filmu un darbojoties nodarbībā zoodārzā.

Dace Bernāne

skolotāja