Jaunsargu lāpu gājiens

24.11.2022

img-20221110-wa0013.jpgNovembris ir Latvijas dzimšanas dienas mēnesis. Šim ir jābūt gaismas piepildītam laikam, tāpēc 10. novembrī Kokneses pamatskolā – attīstības centrā atzīmējām Lāčplēša dienu, godinot to ar iešanu lāpu gājienā. Mūsu skolā šie bija dubulti svētki, jo liesmojošās lāpas nesa skolēni – topošie jaunsargi, kuri simboliski kā tautas vadoņi, raiti soļojot, veda visu skolas saimi pretī gaišākai nākotnei. Pēc lāpu gājiena viņi, lepni par sevi un dzimteni, staltu stāju, augsti paceltu galvu, deva svinīgu solījumu, lai apstiprinātu savu piederību Jaunsardzei.

Latvija ir tās cilvēki, un tieši cilvēki ir gaismas nesēji. Spožās lāpu liesmas simbolizē gaismu un tieksmi pēc zināšanām, kā arī līderību, kas ir viena no skolā iegūstamajām kompetencēm. Uguns, tas ir, gaisma, ikvienam dod cerību un ticību, ka labais vienmēr uzvar ļauno, kā tas bija ar Lāčplēsi un Melno Bruņinieku, ka pat vistumšākais laiks tiecas uz sauli.

Valsts svētku laikā mūsu jaunsargiem gribas vēlēt pacietību, gribasspēku un patriotisma garu un visiem, lai tumšos novembra vakarus piepilda gaisma, vienalga, kāda tā būtu, vai sveces liesma, vai sirds siltums, jo tā iedvesmo jauniem sapņiem un iecerēm, kā arī spēt noticēt brīnumiem, jo arī Ziemas saulgrieži vairs nav aiz kalniem.

Maija Zeilāne

Jaunsargu instruktore