Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/jaunumi/klat_rudens_macibu_ekskursiju_laiks
Drukas datums: 23:04:46 25.04.2024

Klāt rudens - mācību ekskursiju laiks!

17.09.2020

20200915_153721.jpgAiz loga sāk zeltot rudens lapas un pienācis skolēnu rudens ekskursiju laiks.

6. – 9.c klases skolēni 2020.gada 15.oktobrī devās mācību ekskursijā uz kaimiņu novadu - tīršķirnes trušu, mājputnu, eksotisko putnu, dzīvnieku audzētavu “Karlīnas” Vietalvas pagastā, ar mērķi iepazīt cilvēka darba tikumu, audzējot šos mājdzīvniekus, vadot lauku saimniecību un labi atpūsties.

Saimniecība atrodas ainaviski skaistā vietā – ar ūdensrožu dīķīšiem, neskartiem brīnišķīgiem dabas skatiem, ziediem bagātiem pagalmiem, koptiem dzīvnieku aplokiem. “Karlīnu” saimnieks Silvars laipni mūs uzņēma un dalījās saimniekošanas pieredzē, pastāstot par dzīvnieku dzīvi, uzvedību, aprūpēšanu. Vērojot dzīvniekus, bija redzams, ka viņu vidū valda mierīga līdzāspastāvēšana, sajūsma par mums kā mīļi gaidītiem ciemiņiem. Sarunā Silvars atklāj: “Tas ir mūsu lolojums – sargājams, mīlējams un attīstāms. Man jau bērnībā bija sapnis par šādu dzīvnieku dārzu. Un tagad tas ir, kas priecē arī citus. Liels paldies maniem vecākiem, no viņiem esmu mācījies šo darba tikumu, rūpēties par dzīvo radību, apzinīgu, centīgu attieksmi pret jebkuru darbu. Kā mans vectēvs mēdza teikt – darbs nav nekas traģisks, darbs ir darīšana.”

Bērni ar nepacietību gaidīja brīdi, kad varēja droši doties dzīvnieku aplokos, apskatīt, paglaudīt un apmīļot trusīšus, mājputnus, eksotiskos putnus, murkšķus, aitas, kazas, pudurkazas, punduraitas, lamu, ķengurpuiku, ponijus. Kaziņas pašas pieglaudās un nesteidzīgi ēda no rokām. Dzīvniekus drīkstēja pabarot ar saimnieka sarūpētu barību.

Vēl vairāk iedvesmoties lauku vidē varējām, kad  nesteidzīgi atpūtāmies labiekārtotā piknika vietā, cepot desiņas, pārrunājot redzēto, izjusto. Bērni novērtēja, cik liels darbs jāiegulda, lai pabarotu, apkoptu, tik lielu dzīvnieku pulku. Izbaudīja lauku cilvēka dzīves ritmu, vadot šādu saimniecību, jo dzirdēja kā  noteiktā pēcpusdienas stundā, mājdzīvnieki katrs savā “valodiņā” atgādināja, ka  pienākusi viņu ēdienreize.

Atvadījāmies un pateicāmies saimniekam Silvaram par izzinošo, sirsnīgo ekskursiju viņa jaukajā saimniecībā.

Mācību ekskursijas maršruts turpinājās uz Likteņdārzu Koknesē. Atpūta bērnu laukumā, izšūpošanās šūpolēs, mierīgā pastaiga gar Daugavu, pa dārzu, aleju, iedvesmoja. Priecājāmies, kā top mūsu Likteņdārzs!

Mācību ekskursija bija interesanta, motivējoša, sniedzot izpratni, ka strādīgums un čaklums ir tās vērtības, kas daiļo cilvēku un mūsu apkārtējo vidi. Vēlamo un nepieciešamo sasniegt dzīvē var tikai ar rūpīgu un neatlaidīgu darbu.

Vēlam mūsu skolasbiedriem jauku laiku, interesantus un izglītojošus maršrutus mācību ekskursijās!

Daina Logina

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāja