Kokneses pamatskolā – attīstības centrā viesojas Jelgavas novada atbalsta speciālisti

03.05.2023

20230420113935.jpgKatras izglītības iestādes atbalsta personāla darbības mērķis ir nodrošināt un organizēt atbalstu skolēniem, viņu vecākiem un skolotājiem, sekmējot katra bērna iekļaušanu mācību procesā, savas kompetences ietvaros veikt pedagoģiskās, sociālās un psiholoģiskās palīdzības sniegšanu, kā arī informēt pedagogus un izglītojamo vecākus par iekļaujošās izglītības jautājumiem.

Kokneses pamatskolas – attīstības centrā 2023.gada 20.aprīlī metodiskajā dienā viesojās Jelgavas novada izglītības iestāžu atbalsta speciālisti, lai papildinātu profesionālo kompetenci un gūtu jaunu pieredzi kvalitatīvas iekļaujošās izglītības nodrošināšanā. Pedagogi kopā ar speciālās izglītības skolotāju E.Māliņu “būvēja smadzenes” un diskutēja par apkārtējās vides un apstākļu būtisko ietekmi uz katra bērna attīstību pirmsskolas un sākumskolas vecumposmā. Savukārt, direktores vietniece metodiskajā darbā I.Svence dalībniekus iepazīstināja ar atbalsta pasākumu veidiem, individuālo plānu sagatavošanas pamatnosacījumiem un aktualitātēm normatīvajos aktos. Metodiskās dienas noslēgumā Jelgavas kolēģi tikās ar izglītības iestādes atbalsta komandas speciālistiem un iepazinās ar skolas telpām.

Mūsdienās iekļaujošā izglītība tiek definēta kā process, kurā tiek nodrošinātas visu izglītojamo daudzveidīgās vajadzības un nepieciešamie atbalsta pasākumi, tādējādi, palielinot ikviena līdzdalības iespējas mācību procesā. Ceram, ka Jelgavas novada izglītības iestāžu speciālistiem šī bija iespēja papildināt zināšanas, gūt jaunu pieredzi un idejas ikdienas darbam.

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā