Kokneses pamatskolas – attīstības centra projekti iegūst eTwinning Kvalitātes sertifikātus

etwinning_logo.jpg

lasi_klausies_stasti.jpgkopa_stipri_projekta_logo.jpg

Kokneses pamatskola – attīstības centrs jau vairākus gadus piedalās eTwinning projektos, kuri veido Eiropas skolu sadarbības tīklu un ir daļa no Erasmus+. Tā nav tikai platforma, bet kopiena uzņēmīgiem, radošiem un moderni domājošiem pedagogiem, kura veicina izglītības iestāžu sadarbību, izmantojot projektu kā metodi mācību procesā, nodrošinot mūsdienīgu pieeju izglītībā, kā arī veicinot skolotāju un skolēnu prasmju pilnveidi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā.

Latvijas eTwinning Nacionālais atbalsta centrs atzinīgi ir novērtējis Kokneses pamatskolas – attīstības centra dalību projektos “Lasi, klausies, stāsti!” un “Kopā mēs esam stipri”, apbalvojot tos ar eTwinning Kvalitātes sertifikātu. Projektos Kokneses pamatskola – attīstības centra skolēni un skolotāji kopā ar dalībniekiem no Turcijas, Rumānijas, Itālijas, Portugāles, Polijas un Azerbaidžānas, izmantojot daudzveidīgas metodes un paņēmienus, veicināja bērnos interesi par grāmatām un lasīšanas procesu, kā arī attīstīja savas sociālās un mākslinieciskās spējas, pilnveidoja saskarsmes un komunikāciju prasmes.

Patstāvīgas lasīšanas prasmes un lasīšana ar izpratni ir īpaši svarīga laikā, kad mācības daudzās valstīs un skolās notiek attālināti. Projekta laikā centāmies veicināt bērnu interesi par lasīšanu, mācījām izvēlēties grāmatu atbilstoši interesēm, kā arī secīgi pastāstīt par izlasīto dažādos veidos, izmantojot daudzveidīgas reproducēšanas metodes – IT rīkus, zīmēšanu smiltīs, lasīšanu kopā ar roku lellēm,  aplicēšanu. Darbošanās eTwinning projektā “Lasi, klausies, stāsti!” raisīja skolēnos interesi par grāmatām un veicināja pašizpausmes prasmju attīstīšanos, pedagogiem tā bija iespēja pilnveidot IT prasmes un uzlabot svešvalodu zināšanas.

eTwinning projektā “Kopā mēs esam stipri” skolēni kopā ar pedagogiem iesaistījās dažādās aktivitātēs – veidoja plakātus, kolāžas un apsveikumus, gatavoja roku lelles un iestudēja ludziņas. Realizējot projektu, tika sekmēta skolēnu ar speciālām vajadzībām iekļaušana sabiedrībā, veicināta viņu saziņa un sadarbība ar vienaudžiem, kā arī sniegta informācija un veidota pozitīva attieksme plašākai sabiedrībai par  cilvēkiem ar invaliditāti un bērniem ar dažādiem attīstības traucējumiem.

Paldies visiem projekta dalībniekiem – skolēniem Signei Kančai, Beātei Avotiņai, Sabīnei Jātniecei, Sintijai Trofimovai, Tomam Eduardam Kačkānam  un skolotājām Inetai Gerasimovai, Sandrai Riekstiņai, Inesei Svencei un Aijai Kārkliņai un tiekamies nākamajos eTwinning projektos!

Ineta Gerasimova, Inese Svence,

projektu koordinatores