Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/jaunumi/latvijas_veselibas_sporta_nedela_2020_kokneses_pamatskola__attistibas_centra
Drukas datums: 12:42:49 18.04.2024

Latvijas Veselības sporta nedēļa 2020 Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

10.11.2020

20201105_162256_1.jpgJau devīto reizi Latvijā notika veselības nedēļa, kuras ietvaros tiek popularizēts veselīgs un fiziski aktīvs dzīvesveids. Šogad Kokneses pamatskola – attīstības centrs pirmo reizi piedalījās šinī pasākumā  un vienu nedēļu katru dienu - no 26. oktobra līdz 1. novembrim, organizēja sportiskas, izzinošas aktivitātes.

Latvijas Veselības sporta nedēļas 2020 ietvaros pasākuma organizatore skolotāja Maija Zeilāne piedāvāja internāta grupām iesaistīties dažāda veida aktivitātēs. Skolēni pierādīja savas spējas, veiklību un azartu spēlē “tautas bumba” un futbola soda sitienos.

Visas nedēļas garumā skolēni iepazina skolas vidi, piedaloties maratonā “Esi aktīvs izzinot skolu”. Skolēni skaitīja dažādus objektus Skolas – centra telpās – telpaugus, logus skolas gaiteņos, trepes skolas un internāta ēkās, pētīja cik kalorijas ir brokastu ēdienā. Baudot silto laiku ārā, skolēniem bija jāsaskaita skujkoki skolas teritorijā. Erudīta gars skaitīt, pētīt un vērot pārņēma skolēnus un skolotājus. Dalībnieki ar interesi iesaistījās piedāvātajā aktivitātē un ar dienas beigās aizrautīgi salīdzināja rezultātus.

Dambreti mūsu skolas skolēni savās internāta grupās spēlē bieži, bet skolas mērogā piedalīties “Dambretes maratonā” bija izaicinājums gan lielāko klašu skolēniem, gan mazajiem skolēniem. Sīvā cīņā uzvarētājs Maksims Sviridovs pierādīja savu pacietību un izdomu, uzveicot pretiniekus fināla izspēlēs.

Nedēļas noslēgumā Skolas – centra ēdnīcā norisinājās pasākums “Veselīgie smūtiji”,  kur augļu un dārzeņu daudzveidība uzbūra rudens krāsu dažādību.  Pašu mizotie dārzeņi un augļi pārtapa gardās sulās, kas piepildītas cukurotās krūzēs radīja mājas sajūtu.

Apbalvošanas dienā, ārstnieciskās vingrošanas skolotāja skolēniem mācīja kā pareizi iesildīt visus muskuļus, lai kopīgi izpildītu  “planku”, šis vārds skolēniem nebija pazīstams, tādēļ internāta grupas tika aicinātas iepazīt šo vingrojumu izmantojot informāciju tehnoloģijas.

Paldies kolēģiem, kas atbalstīja ar pasākumu vadīšanu, motivēja skolēnus piedalīties aktivitātēs, jo tikai komandā ir spēks.

Uz tikšanos nākošgad Latvijas Veselības sporta nedēļas 2021 pasākumos!

Skolotāja Maija Zeilāne