Lielā pavasara talka Kokneses pamatskolā - attīstības centrā

Rokas darba nebijās,

Zinājās padarot.

L. t. dz.

Tā, kā smaržo gaiss aprīlī, nesmaržo nevienā citā mēnesī. Aprīlis ir ne tikai ziedēšanas un putnu dziedāšanas laiks. Tas ir laiks, kad jūtama cilvēka rosība, jo aprīlis ir darba mēnesis, kad cilvēki piedalās sakopšanas talkās un rūpējas par vides tīrību un kārtību. Tieši aprīlī visā Latvijā – pilsētās un laukos, notiek apkārtnes sakopšana, arī Kokneses pamatskolas – attīstības centra saime 2021. gadā 21. aprīlī rīkoja ikgadējo “Pavasara lielo talku.”

Bērnam jāmāca sakopt vidi ap sevi, jāskolo par apkārtējās vides tīrību un estētiskumu, lai tajā justos droši un pozitīvi. Ievērojot tradīcijas sakoptas vides veidošanā, katrs Skolas – centra  izglītojamais piedalījās skolas teritorijas sakopšanā. Darba drošības nolūkos visiem iedeva koši oranžus cimdus. Audzēkņi, liela prieka un entuziasma pārņemti, prasmīgi pielietoja darba instrumentus, pacēla katru zariņu, sagrāba lapas un salasīja papīrus. Katram bija savs darbiņš izdarāms pēc auguma un spēka. Skolēni strādāja grupās, viens otram palīdzot. Mazākie grāba lapas, lielākie nesa atkritumu maisus, pilnus ar rudenī nobirušajām lapām. Jautrākai strādāšanai lielie puiši klausījās mūziku, kas atskaņota no skandām. Vienotā darbā skolas teritorija ātri vien bija sakopta. Pēc labi pastrādāta darba talcinieki, patīkami noguruši un laimīgi par padarīto darbu, cienājās ar garšīgām desiņām. Talkas zibakcijas “Tīra vide apkārt mums” ietvaros izglītojamie izveidoja kopbildi – sastājās sirsniņas formā un māja, paceltām rokām. Bērni talkas laikā pilnveidoja zināšanas par tīras vides ietekmi uz cilvēku un dzīvnieku veselību. Audzēkņi apguva prasmi pielietot darbarīkus un šķirot atkritumus. Skolēni, pārrunājot ar pedagogiem par sakoptas vides uzturēšanu, aicina citu skolu bērnus ikdienā uzturēt tīru un koptu vidi ap sevi. Talka notika ievērojot visus noteiktos ierobežojumus.

Internāta skolotāju metodiskā komisija