Lielie lasīšanas svētki

21.03.2023

bibl18031.jpg18. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2022" svinīgs noslēguma pasākums – Lielie lasīšanas svētki, ko apmeklēja grāmatu vērtētāji no visas Latvijas. Svētkus vadīja TV personība Māris Grigalis, muzikālu priekšnesumu sniedza "Brāļi Grīnbergi". Mūsu skolu svētkos pārstāvēja 9.a klases skolniece Signe Kanča un 3.a klases skolniece Santa Mitrovska.

2022. gada "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" kolekciju veidoja 33 grāmatas no 10 izdevniecībām: "Zvaigzne ABC", "Liels un mazs", "Latvijas Mediji", "Jāņa Rozes apgāds", "Mansards", "Iddea", "Orbīta", "Omnia mea", "Aminori" un "Pētergailis". 20 000 lasītāji vecumā no 5 gadiem līdz pat sirmam vecumam sniedza rakstisku vērtējumu par izlasīto.

Lasītāju grupā “5+” visvairāk eksperti bija nobalsojuši par Rebekas Lukošus darbu “Nepaklausīgais vectēvs”, svētkos autore atklāja, ka būs grāmata arī par vecmāmiņu. “9+” lasītāju grupā pirmajā vietā ierindojās Marka Uves Klinga stāsts “Diena, kad ome salauza internetu”, ko augstu bija novērtējuši arī mūsu bibliotēkas lasītāji. 15 visaugstāk novērtēto grāmatu autori, tulkotāji, izdevniecības un ilustratori  saņēma apbalvojumus.

Signei un Santai pārsteiguma balva pēc Lielajiem lasīšanas svētkiem bija pusdienas atpūtas centrā “Lido”, kur pārrunājām tikko gūtās pozitīvās emocijas, jo neaizmirstama bija brāļu Grīnbergu uzstāšanās ar sitamajiem instrumentiem, lasītāju kuģa kapteiņa Māra Grigaļa pasākuma atraktīvā vadīšana.

Aija Kārkliņa

bibliotekāre