Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/jaunumi/lielie_lasisanas_svetki
Drukas datums: 11:23:27 20.04.2024

Lielie lasīšanas svētki

09.03.2020

lnb.jpg2020. gada 7. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcējās lasīšanas eksperti no “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019”. Mūsu skolas bibliotēkas ekspertus šajā pasākumā pārstāvēja Beāte Avotiņa un Signe Kanča. Pavisam lasītveicināšanas programmā šajā gadā bija iesaistījušies 17200 lasītāji, tas ir tikpat liels skaits, cik iepriekšējā gadā.

Lielos lasīšanas svētkus atklāja LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, uzsākot bērnu-lasītāju vidū visvairāk atzītāko grāmatu autoru, tulkotāju, ilustratoru un grāmatu izdevniecību apbalvošanu. Lasītāju grupā “5+” vislielāko bērnu novērtējumu bija ieguvusi Einarta Carfati grāmata “Kaimiņi”, kas arī mūsu skolā šajā lasītāju grupā bija ieguvusi pirmo vietu. Lasītāju grupā “9+” bērni pirmajā vietā bija ierindojuši norvēģu rakstnieku K. Hāgerupa un L. Aisatū darbu “Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas”. Pasākuma noslēgumā skatītājus uzjautrināja Latvijas Universitātes studentu teātra uzvedums “Visādi panti”. Katrs pasākuma apmeklētājs nepalika arī bez dāvaniņām, šogad Lielo lasīšanas svētku atbalstītāji mazajiem lasītājiem dāvināja kalendāru un saldumu balviņas.

Izmantojot Lielo lasīšanas svētku piedāvāto iespēju apmeklēt muzejus, mēs devāmies uz Modes muzeju, kas ir mūsdienīgs muzejs bērniem un pieaugušajiem. Pēdējo mēnesi te apskatāma izstāde, kas veltīta 19. gadsimta vidus modei “Dāma krinolīnā”. Izstādē apskatāmi krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Tāpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri. Tērpus papildina izsmalcināti aksesuāri, rotas un interjera priekšmeti. Apskatot izstādi, mēs veicām muzeja sagatavotos uzdevumus, kas lika mums ievērot nianses šajos tērpos un aksesuāros. Muzeja apmeklējums bija brīnišķīga iespēja baudīt modi no citiem gadsimtiem.

Aija Kārkliņa,
bibliotekāre