Mācību ekskursija uz Radošo māju Koknesē

11.04.2022

20220405110612.jpg2022.gada 5. aprīlī, dienā, kad saule mijās  ar sniega vērpetēm, 7. - 9. c klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Radošo māju Koknesē izzināt un iepazīt pavasara saulgriežu tradīcijas.

Mūs sagaidīja Radošās mājas saimniece Inguna Žogota ar skanīgu dziesmu,  aicinot mājīgajās un siltajās telpās. Vienojoties kopīgā dziesmā, iepazināmies ar šīs mājas “darbīgajiem rūķiem” – pašu saimnieci un viņas palīgiem. Atraktīvās darbinieces piedāvāja ciemiņiem iet Lieldienu rotaļās, iemācīties danci un spēli, darboties radošajās darbnīcās. Bērnus aizrāva jestrie danči muzikantu pavadījumā, Daniels spēlēja bungas, Dairis grabuļus, pati saimniece Ingūna akordeonu.

Skolēniem radoši darbojoties, tapa košas, pavasarīgas glezniņas, apsveikuma kartiņas, rakstu zīmēm apgleznoti akmentiņi un krāsaini dekori no dzijas dzīpariem.

Aizraujoša bija iespēja izmēģināt senās koka spēles (kluču spēles – saliekot rakstus, rakstu domino, tautasdziesmu mīklas, griezt vilciņu, dūceni).

Aplūkojot  vietējo amatnieku darinājumus – kokles, pinumus, adījumus, rotaslietas un daudzus citus meistardarbus, bija prieks par Radošās mājas darbinieku latviskuma iedzīvināšanu un saglabāšanu.

Mēs pateicāmies Radošās mājas saimei par silto uzņemšanu, par pozitīvo atmosfēru un izzinošo darbošanos. Vēlam neizsīkstošu enerģiju, lai radoši arī turpmāk!

Malda Sokolovska

skolotāja