Maija aktivitāte “Mans dārziņš”

30.05.2022

bnaamaijs09.jpgghtred-488x173-1.jpgTurpinot dalību projektā “Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem” maija mēnesī Kokneses pamatskola – attīstības centra audzēkņi piedalās aktivitātē “Mans dārziņš”.

Individuālo mācību procesa jomā skolēni vēroja, pētīja, izzināja dažādu augu augšanu. Saskarsmes klases bērni stādīja sīpolu, vēroja augšanas procesu un piedalījās kopšanas darbos. 1. – 2. c klases audzēja ķirbi, apskatīja un iesēja  arī dažādas citas sēklas – salātus, spinātus, dilles, vēroja, kā aug samtenes un asteres, analizēja garšaugu atšķirības pēc krāsas, formas, garšas. 3. c klases izpētes objekt bija garšaugs rukola.  5. un 6.c klase pētīja augu augšanas apstākļus un veica eksperimentu – 4 vienādos traukos iesēja sēklas. Pirmajā traukā bija augsne, ūdens un gaisma. Otrajā trauciņā sēkliņas nedrīkstēja laistīt. Trešajā augsnes vietā ielika akmentiņus. Ceturto trauciņu nosedza ar kasti, lai netiek gaisma. Koši zaļa zālīte izauga tikai trauciņā, kurā tika ievēroti  visi augšanai nepieciešamie apstākļi, t.i. augsne, ūdens, gaisma. Trauciņā, kuru nelaistīja, sēkliņas neuzdīga. Akmeņos sēkliņas uzdīga, jo laistīja, bet tām pietrūka barības, un asniņi novīta.  Visvairāk mocījās asniņi bez gaismas, tie izdīga un meklēja gaismu, izstīdzēja gari, bet bija gaiši dzelteni, stiepās ne uz augšu, bet uz kastes apakšu, cerībā atrast kādu gaismas stariņu. Žēl bija skatīties!

Secinājām, ka augu augšanai nepieciešami – bagāta ar barības vielām augsne, ūdens, gaisma. Izgatavojām augu augšanas grāmatiņas. Eksperimentu attēlojām plakātā. Sējām un audzējām samtenes un cinnijas. 9. c klašu skolēni divos trauciņos iestādīja pupas. Vienu trauciņu novietoja uz palodzes gaismā, otru – skapī aiz durvīm, kur saules gaisma netiek klāt. Pupa uz palodzes izauga veselīga un zaļa, bet tā, kas auga skapī, izauga balta un ļoti gara. Veicot šo eksperimentu sapratām, cik ļoti svarīga augiem ir saules gaisma. Ļoti interesanti bija vērot, kā aug kartupelis, tomāts, cūku pupa, mājas pupa, pētersīlis, saulespuķe.

Skolotāja Daina skolēniem sagatavoja “Saulītes spēli”, kurā skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par augu nosaukumiem. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma pārsteiguma balvas.

Sandra Auzenberga

skolotāja