Nordplus mobilitāte Ķēdaiņu speciālajā skolā Lietuvā

nordplus_sertifikati.jpglogo_nordplus.jpg

Nordplus programma uzlabo un ievieš jauninājumus Ziemeļvalstu un Baltijas valstu izglītības sistēmās, atbalstot projektus, kas veicina zināšanu ieguvi, apmaiņu un sadarbības tīklu veidošanu. Viens no šīs programmas mērķiem ir atbalstīt, attīstīt un sekmēt inovatīvu rezultātu un pieeju izplatīšanu izglītībā, daloties pieredzē un informējot par labas prakses piemēriem.

Lai gūtu jaunu pieredzi kvalitatīva un radoša izglītības procesa organizēšanā izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, akcentējot IT izmantošanu, Kokneses pamatskolas – attīstības centra pedagogi projekta Nordplus ietvaros devās pie saviem sadarbības partneriem uz Ķēdaiņu speciālo skolu Lietuvā, ar kuriem kopā realizē Nordplus Jauniešu apakšprogrammas projektu “Smart teacher in a digital environment” (“Kompetents skolotājs digitālā vidē”).

Ķēdaiņu speciālajā skolā mūs, pēc lietuviešu tradīcijām, sagaidīja skolēni ģērbušies tautastērpos ar sāli un maizi, vēlot darbīgu un radošu nedēļu. Projekta mobilitātes atklāšanas pasākumā piedalījās Ķēdaiņu rajona Izglītības nodaļas vadītāja Vilma Dobrovolskiene, kura, sveicot projekta dalībniekus, uzsvēra katra pedagoga nozīmi bērnu ar speciālām vajadzībām izglītošanā, kā arī saņēmām siltu sveicienu no skolēniem – muzikālu izrādi.

Nordplus mobilitātes ietvaros iepazināmies ar skolu, dalījāmies pieredzē, guvām zināšanas, apmeklējām mācību priekšmetu stundas, kurās tika akcentēta IT izmantošana. Varējām vērot kā lietuviešu kolēģi izmanto dažādas informāciju tehnoloģiju programmas, aktīvi iesaistot skolēnus uzdevumu izpildē, ļaujot bērniem interesanti interaktīvā veidā apgūt mācību vielu.

Projekta “Kompetents skolotājs digitālā vidē” dalībnieki tikās seminārā par interaktīvu materiālu veidošanu, izmantojot IKT rīkus – izglītības programmu “Žiburēlis”; mācību materiālu veidošanu programmā “Wordwall”; izglītības programmām “Playposit” un “Quizizz”; “QuiverVision 3D Augmented Reality” un “Anima 4D+”; datorprogrammu “Bee Boot”, “Microbit”, “Canva” un zīmēšanas programmu izmantošanu mācību stundās; mācību materiālu veidošanu vietnē “LearningApps”; Power Point izmantošanu, veidojot materiālus par saskaitīšanu un atņemšanu.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra pedagogi Ineta Gerasimova, Inese Svence, Elīna Ivanāne, Elīna Māliņa, Malda Sokolovska, Lāsma Gūte, Svetlana Gžibovska un Aija Kārkliņa dalījās pieredzē par jēgpilnu IKT rīku un digitālo resursu izmantošanu mācību priekšmetu stundās un audzināšanas nodarbībās. Projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar video par atbalsta pieejamību skolā, interaktīviem uzdevumiem sociālo prasmju pilnveidošanā, drošības noteikumiem uz ceļa un mācību kabinetā, izmantojot skolotājas veidoto video materiālu ar interaktīvu uzdevumu, interaktīvu viktorīnu angļu valodas stundā un mācību priekšmetu mēneša pasākumā, video materiālu par learning.Apps.com vietnes izmantošanu literatūras stundās, kā arī ar Latvijā izveidoto bezmaksas internetvietni “Bērnistaba” (bernistaba.lsm.lv), kas iekļauj gan skatīšanos, gan klausīšanos, gan zīmēšanu, gan spēlēšanos.

Iepazīstot Lietuvas izglītības sistēmu, viesojāmies skolā – sanatorijā “Žibute” Kačerginē, kur bērni iziet rehabilitācijas kursu un vienlaicīgi turpina mācības.

Viesojoties pie lietuviešu kolēģiem, paaugstinājām ne tikai savu profesionālo kompetenci, bet arī iepazinām Lietuvas valsts vēsturisko un kultūras mantojumu, pastaigājoties pa Ķēdaiņu līkumotajām vecpilsētas ieliņām, jutāmies kā XVII gadsimta pilsētā, aplūkojot Lietuvas brīvdabas muzeju Rumšiškes, varējām apsēsties skolas solos, kādos sēdējušas mūsu vecmāmiņas vai vecvecmāmiņas, apmeklējot skaisto Gelgaudiškis muižu, iepazinām atjaunoto 19. gadsimta muižas pili.

Projekts “Kompetents skolotājs digitālā vidē” tuvojas noslēgumam, taču koordinatoru un pedagogu domas jau saistās ar jaunām aktivitātēm, kas ļautu atkal satikties, dalīties pieredzē, gūt jaunas zināšanas mūsdienīgas izglītības nodrošināšanā, uzlabot svešvalodu prasmes un veidot starpkultūru dialogu.

Nordplus projekta "Kompetents skolotājs digitālā vidē" mobilitātes aktivitātes Ķēdaiņu speciālajā skolā Lietuvā

Uz tikšanos nākamajos projektos!

See us in future projects!

Iki pasimatymo būsimuose projektuose!

Inese Svence un Aija Kārkliņa

Kokneses pamatskolas – attīstības centra