Pavasari sagaidot

Upes čalo skaļā čalā:

Ziema galā! Ziema galā!

/V. Plūdons/

2021. gada 1. aprīlī Kokneses pamatskola – attīstības centrs klasēs ielaida pavasari un radošas Lieldienu aktivitātes. Mūsu skola nav pārtraukusi klātienes mācības, un, ievērojot epidemioloģisko situāciju, esam priecīgi, ka klašu grupu ietvaros varējām gatavoties pavasara svētkiem. Šis ir arī metodiskās komisijas “Cilvēks un sabiedrība” mēnesis, un radošās darbnīcas bija pirmais pasākums, kuram sekos konkursi, izstādes un citas aktivitātes saistībā ar tēmu – profesijas un arodi.

Skolotāji piedāvāja bērniem piedalīties aizraujošās, izglītojošās un interaktīvās Lieldienu darbnīcās, kurās varēja iet rotaļās, dziedāt un spēlēt dažādus mūzikas instrumentus, izgatavot sev dāvaniņas un personificētas galda kartes, kā arī veikt uzdevumus pie interaktīvās tāfeles. Protams, neiztikām bez olu krāsošanas ar tradicionālām metodēm un olu ripināšanas. Nopelnījām arī šokolādes olas un  izkustējāmies sportiskās aktivitātēs.

Radošajās Lieldienu darbnīcās skolēni guva zināšanas un prasmes galda klāšanā, dekorēšanā un rotāšanā, kas noderēs arī tādās profesijās kā viesmīlis,  florists un dizaineris. Visiem tika dota iespēja iejusties muzikantu un mākslinieku profesijās, kā arī iepazīties ar pavāra darbu, kurš vairs nebūs svešs.

Skolēniem un pedagogiem šī bija krāsaina un aktīva iespēja ieskandināt Lieldienas, lai pēc tam dotos brīvdienās atpūsties, izšūpoties un sveikt pavasari.

Elīna Māliņa

metodiskās komisijas “Cilvēks un sabiedrība” vadītāja

Lieldienas svinot!