POPiela - 2023

10.03.2023

20230308popiela01.jpg08. martā, pēc vairāku gadu pārtraukuma, mūsu skolā atkal notika konkurss “POPiela - 2023”. POPielas viens no uzdevumiem ir dāvāt prieku, veidot pārliecību un ticību savai varēšanai un talantam.

Uz šo pasākumu bija ieradusies kuplā Adamsu ģimene un Matainais brālēns. Viņi atklāja šo pasākumu ar kopīgu deju.

POPielas pasākuma vadītāju lomās iejutās šarmantā Mortīcija Adamsa un galantais Gomezs Adamss. Žūrijā darbojās Wednesday Adamsa,  viņas brālītis Pagslijs Adamss un viņu vecmāmiņa.

Katra internāta grupa bija sagatavojusi priekšnesumu, pēc iespējas līdzīgāku oriģinālizpildījumam, kuri tika vērtēti pozīcijās – atbilstība tēlam, atbrīvotība un oriģinalitāte. Žūrija savus komentārus par redzēto izteica pēc katra priekšnesuma. Žūrijas darbs nebija viegls, bet tas tika veikts atbildīgi.

POPielai tika pieteikti 12 brīnišķīgi priekšnesumi. Pasākumu apmeklēja  populāri dziedātāji, dueti, un viesojās arī vairākas dziedātāju grupas.

Pirmsskolas grupiņu audzēkņi pasākumu atklāja ar dziesmiņu “Ķipari, pipari”. Grupas "Prāta vētra" līderis un vokālists Renārs Kaupers kopā ar 10. internāta grupu izpildīja dziesmu “Joka pēc alfabēts”.  Lauris Reiniks ar Ričiju Rū  viesojās pie mums ar koncertuzvedumu. Viņiem palīdzēja mūziku mīlošās mazās vardītes no 9. internāta grupas. Klātesošo priekam tika skandēta dziesma “Varžu prieki”. Pateicoties Aijai Andrejevai  un Kažam, izpildot dziesmu “Iedomājies”, tika  piepildīti ikviena klātesošā sapņi.  Par kārtību rūpējās policisti no 6. internāta grupas. Ar savu klātbūtni mūs pagodināja arī stilīgā latviešu hiphopa un poprepa grupa “Citi zēni”, skandējot populāro dziesmu “Lieka štuka”. Savukārt, Māris Rumba izpildīja  “Lauzto siržu dziesmu”. Popielas pasākumā neiztikām arī bez humoristiskā repa dueta “Bermuda divstūra” uzstāšanās. Puiši atskaņoja ritmisko dziesmu “Čuk, čuk”. Brālītis Pagslijs atzina, ka arī viņam patīk braukt ar vilcienu, bet sēdēt uz jumta tomēr esot daudz foršāk. Tāpēc aicinājām uzstāties pašu Maestro Raimondu Paulu, dziedošo aktieri Andri Bērziņu un meiteņu vokālo grupu, lai izpildītu dziesmu “Es šonakt sēdēšu uz jumta”. Patīkams pārsteigums bija Maestro pasniegtie ziedi Sieviešu dienā. Priekšnesuma laikā Andris Bērziņš centās uzkāpt uz jumta, tāpēc kāds no klātesošajiem izsauca policiju. Viss jau beidzās labi. Prieks, ka policisti pirms došanās projām, iepriecināja visus ar spilgtu un ritmisku priekšnesumu. Šo jestro priekšnesumu nomainīja grupas “Borowa MC” ("mūžīgi ceļā") priekšnesums. Viņi izjusti nodziedāja latgaliešu tautasdziesmu "Vysskaistuokajai meitiņai".

Savukārt, pasākuma noslēgumā mums bija iespēja vēlreiz satikt puišus no “Bermudu divstūra” un Jāni Krūmiņu no “Apvedceļa”  dziesmā “Brāl' Ar Dzīvi Nekaulē”, kur kopīgā deju solī pievienojās arī līdzjutēji.

Pasākuma  noslēgumā vis balsoja par Skatītāju simpātiju, apkopojot rezultātus, uzslavas, pateicības rakstus un saldas balvas saņēma katra internāta grupa.

Iegūtās nominācijas:

• Pirmsskolas grupiņām Bērziņš un Pienenīte: Spicākais priekšnesums
  • 10. internāta grupai: Zinātkārie
  • 9. internāta grupai: Lustīgākie
  • 7. internāta grupai: Romantiskākie
  • 6. internāta grupai: Kārtīgākie
  • 5. grupai: Sapņotāji
  • 3. grupai: Izjustākā dziesma
  • 2. grupai: Spridzeklīši

Godalgotās vietas:

1. vieta - 7. grupas  kolektīvam par atraktīvāko  priekšnesumu.
  2. vieta - 8.  grupas kolektīvam par teatrālāko priekšnesumu.
  3. vieta – 1. grupas kolektīvam par saliedētāko priekšnesumu.

“Mūžīgais Unisons” -  “Ceļu Policistu dziesma” (S.Gžibovska/ L.Stepēna)

“Maestro R. Pauls, dziedošais aktieris Andris Bērziņš un meiteņu vokālā grupa” - ,,Es šonakt sēdēšu uz jumta" (D.Logina /S.Paļčevska)

“Bermudu divstūris” - “Brāl' Ar Dzīvi Nekaulē” (S.Auzenberga/G.Grieķere)

Pirmo trīs vietu ieguvēji balvās saņēma diplomus, veikala Maxima dāvanu kartes un saldumus.

“Skatītāju simpātijas balva” – pasākuma dalībnieki un līdzjutēji lēma, ka šo balvu pelnījuši “Ceļu policistu dziesmas”, enerģijas pilnie  izpildītāji,  puiši no  7. internāta grupas, kuri balvā saņēma vērtīgu  galda spēli, rakstāmpiederumus,  atstarotāju lentes un saldumus.

POPielas norisē iesaistījās arī skolēnu līdzpārvaldes pārstāvji. Raitis Circenis atskaņoja muzikālos pavadījumus pasākuma laikā. Vakara gaitā skolas pašpārvalde pārņēma savā ziņā kārtības uzraudzību un diskotēkas vadīšanu, lai visi vēlreiz kopā satiktos un varētu jaudīgi izdejoties.

Adamsu ģimenītes vārdā, saku paldies visiem foršajiem POPielas dalībniekiem un viņu skolotājiem, telpas noformētājiem, skolēnu līdzpārvaldes pārstāvjiem, skolotājam Intam Miķelsonam par mikrofonu, skaņu aparatūras un apgaismojuma sarūpēšanu.

Vislielākais paldies skolas administrācijai par atbalstu „POPielas - 2023” realizēšanā. Paldies visiem par ieguldīto darbu!

Jolanta Rotkāja

Valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā metodiskās  jomas vadītāja