Profesiju nedēļa

15.02.2023

20230209132331.jpgKā vislabāk iepazīt profesijas? Braucot ciemos pie aroda meistariem, kuri aizrautīgi mīl savu darbu un labprāt iepazīstina arī citus ar ikdienas pienākumiem, darba specifiku, kā arī ļauj ieskatīties darba aizkulisēs un izmēģināt amata pienākumus.

No 6. līdz 10. februārim Kokneses pamatskolā – attīstības centrā metodiskā komisija “Sociālā un pilsoniskā, veselības un fiziskās aktivitātes un tehnoloģiju joma” organizēja Profesiju nedēļu, kuras ietvaros skolēni informātikas stundās veica testu “Karjeras iespēju diagnostika” un, atbildot uz jautājumiem, varēja uzzināt, kāda profesija visdrīzāk būtu piemērota katram skolēnam. Sociālajās zinībās skolēni pildīja interaktīvu testu – “Vērtību svērtuve”, kā arī klases stundās aizpildīja testu – “Interešu laboratorija”, kas kopumā ļāva izvērtēt savas stiprās puses un apzināties vērtības. Arī vizuālās mākslas stundās skolēni zīmēja savas nākotnes profesijas konkursam "Es kļūšu par ..." un darbiņus var apskatīt izstādē skolas foajē.

Aizraujoša nedēļas daļa bija, kad devāmies divās ekskursijās pie Aizkraukles novada uzņēmējiem. Trešdien braucām pie Kristapa Kāpiņa uz SIA “Kāpiņa serviss” auto servisu Aizkrauklē. Kristaps pastāstīja kā rit ikdienas darbs servisā, bet visvairāk puišus aizrāva sporta auto, kas tika izveidots drifta sacensībām. Uzzinājām kā tiek atjaunotas, slīpētas un krāsotas mašīnas. Skolēni uzzināja interesantus faktus par auto zirgspēkiem, riepu nodilumu sacensībās un automašīnām ārzemju tirgum.

Ceturtdien apciemojām viesu māju “Kūpiņsala”,  kur mūs mīļi sagaidīja uzņēmēja Līga Zaula. Uzzinājām kā rit darbi viesu mājā, kad jāgatavojas dažādām svinībām, ir jāpaēdina un arī jāizgulda viesi. Skolēni uzdeva sev interesējošos jautājumus, apskatīja viesu guļamistabas un izcepa gardas kanēļmaizes, kuras paši notiesāja pie tējas krūzes, turpinot sarunas par pienākumiem un ikdienas darbiņiem.

Skolēni atzina, ka iepazīt šo jomu profesijas bija aizraujoši un noderīgi. Daži skolēni sevi iedomājas nākotnē darām šādus pienākumus, bet citi iespējams saprata, ka viņiem piemērota ir kāda cita profesija. Svarīgi ir skolēniem parādīt caur piemēriem, ka ar labu attieksmi, izglītību un vēlmi strādāt ir iespējams iegūt sev vēlamo darbu un veidot karjeru.

Elīna Māliņa

Sociālā un pilsoniskā, veselības un fiziskās aktivitātes un tehnoloģiju mācību jomas metodiskās komisija vadītāja