Skaņu pasaule

10.05.2023

20230510skanupasaule04.jpg2023.gada 10. maijā Kokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas “Bērziņš” bērni, kopā ar logopēdi Ilonu Vītolu devās neparastā ceļojumā skaņu pasaulē.

Galvenais uzdevums bija klausīties. Klausīšanās ir vissvarīgākais un visbiežāk lietotais komunikācijas veids, kas prasa koncentrēšanos un uzmanību.

Ceļojuma dalībniekiem trīs pieturās ieklausījās, saklausīja un atpazina daudzveidīgās skaņas – dzīvnieku balsis, sadzīves un mūzikas instrumentu skaņas.

Dzīvnieku skaņu pieturā bērniem mājdzīvnieku balsis pašiem bija jāatveido, bet meža dzīvnieku balsis jāsaklausa, jāatpazīst un jānosauc, kas tas par dzīvnieku.

Tālāk devāmies ar neparastu “vilcienu”, kura pārvietošanās skaņas bērniem bija pašiem jāatdarina. Vilciens nokļuva sadzīves skaņu pieturā, kurā neredzot, bet tikai klausoties, vajadzēja noteikt kā tek ūdens krūzē, kā skan šķēres, kas griež papīru un citas skaņas, kas mums apkārt ikdienā.

Mūsu neparastais ceļojums tuvojās galapunktam. Mūzikas instrumentu pietura ir izcils veids, kā iepazīties ar dažādiem instrumentiem un kļūt par orķestra dalībniekiem. Sākotnēji, bērni varēja noklausīties dažādus mūzikas instrumentus, kas spēlēja visdažādākās melodijas un ritmus. Katram no tiem ir sava unikāla skaņa. Bija arī iespēja pašiem izmēģināt izvilināt skaņas no mūzikas instrumentiem.

Galvenais ceļojuma skaņu pasaulē mērķis, bija iepazīt un piedzīvot daudzveidīgās skaņas, kas ikdienā ir mums apkārt, gan klausoties, gan atdarinot, gan spēlējot. Tas palīdz izprast skaņu daudzveidību un māca ieklausīties apkārtējā vidē.

Bet vai pazīstam savu draugu balsis, kad acis ir ciet? Protams! Kad Tevi mīļi pasauc draugs, jāieklausās, bet atminēt varam! Tas mums izdevās!

Ilona Vītola

logopēde