Skolēnu karikatūru zīmējuma konkursa “Pa – smejies!” noslēguma pasākums Ķekavā.

11.04.2023

20230404pasmejieskonkurss03.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra 8./9.c klases skolēni piedalījās Ķekavas novadpētniecības muzeja rīkotajā skolēnu karikatūru zīmējumu konkursā “Pa – smejies!”, kurš veltīts mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai. Konkursa galvenie mērķi ir rosināt skolēnu tēlaino domāšanu un tās izteiksmi karikatūru un komiksu veidā, popularizēt karikatūru kā mākslas žanru. Konkursa dalībnieku uzdevums bija uzzīmēt karikatūru, saržu vai komiksu ar darbu vienojošo moto “Apzinies sevi dabā!”.

8./9.c klases skolēni iesūtīja konkursam komiksu “Kurš 21.gadsimtā būs labākais peļu izķērējs?” un pēc konkursa darbu izvērtēšanas, saņēma žūrijas komisijas uzaicinājumu piedalīties 1. aprīlī – Joku dienā konkursa “Pa – smejies!” dalībnieku apbalvošanas pasākumā Ķekavas novadpētniecības muzejā. Uz pasākumu devās 9.c klases skolēni Ance Siliņa un Mihails Prilepiševs.

Pirms pasākuma konkursa dalībnieki interaktīvā un saistošā veidā muzejā iepazina novadnieka E. Ozoliņa un citu Latvijas karikatūristu darbu ekspozīcijas, kā arī apskatīja šī gada konkursa “Pa – smejies!” dalībnieku iesūtītos darbus.

Konkursa dalībnieku apbalvošanas pasākuma ievaddaļā organizētāji asprātīgi izjokoja klātesošos Joku dienā. Turpinājumā skolēnu darbu vērtēšanas žūrijas pārstāvji Latvijā pazīstami mākslinieki – Z. Zahāns, D. Melnis, K. Auzenbergs aicināja saņemt balvas un galveno godalgu – Edgara Ozoliņa piemiņas balvu veiksmīgos konkursa dalībniekus piecās nomināciju grupās: 1. – 4.klašu, 5. – 7.klašu, 8. – 9.klašu, 10. – 12.klašu un mākslas skolas audzēkņi. Mākslinieki konkursa dalībniekus paslavēja par uzzīmēto darbu ideju aktualitāti un oriģinalitāti. Karikatūru konkursā tika iesūtīti 1267 dalībnieku darbi no 98 skolām. Ance un Mihails saņēma pateicības. Kokneses pamatskola – attīstības centrs bija vienīgā Latvijas speciālā izglītības iestāde, kas piedalījās konkursā.

Pēc apbalvošanas pasākuma dalībniekus cienāja ar SIA “PelliaA”, AS “Putnu Fabrikas Ķekava” kārumiem un aicināja uz zīmēšanas meistarklasi, kuru vadīja profesionāli Latvijas karikatūristi. “Jaunajiem māksliniekiem” bija ļoti interesanti vērot, kā top karikatūras zīmējums un gūt idejas.

Ance un Mihails atzina, ka piedaloties konkursā, guva vērtīgu pieredzi, jaunas zināšanas un paplašināja redzesloku. Veiksmīga iesaistīšanās ārpusskolas pasākumos ceļ pašapziņu.

Pateicamies Izglītības iestādes administrācijai par sniegto atbalstu pasākuma apmeklējumam.

Daina Logina

skolotāja