Skolēnu rudens ekskursija uz saimniecību “Janavas” un Likteņdārzu.

20210908_macibu_ekskursija_4.jpg

Saulainā 2021. gada 8. septembra pēcpusdienā 7. internātgrupas bērni devās ekskursijā. Pirmā ekskursijas apskates vieta bija saimniecība “Janavas” , kur audzēkņus un skolotāju sagaidīja viesmīlīgā, atraktīvā saimniece Anta Kučere. Anta iepazīstināja izglītojamos ar dažādiem ārstniecības augiem, ko pati audzē, vāc, žāvē, pārstrādā un fasē. Diena bija silta un saulaina, tāpēc skolēniem bija iespēja atmodināt visas piecas cilvēka maņas, dodoties pastaigā ar basām kājām pa sajūtu taku. Viņi vēroja kā ūdens plūst no zemes dziļumiem, radot jautru burbulīšu deju, kā arī veldzējās no avota.

Saimniece iepazīstināja skolēnus ar ziepju gatavošanas procesu, parādīja izejvielas un kā ziepju masu lej formās. Pēc nodarbības, zemnieku saimniecības saimniece, cienāja ekskursantus ar garšīgu pūķgalves tēju un sarūpētajiem saldumiem.

Jautrā noskaņojumā izglītojamie devās uz Likteņdārzu. Izstaigāja plašo teritoriju, baudīja skaistos dabas skatus. Skolotāja stāstīja ekskursantiem Likteņdārza vēsturi, iepazīstināja ar apskates objektiem.

Ekskursijas nobeigumā bērni rotaļājās un baudīja kopā pavadīto laiku.

Laimdota Stepēna

skolotāja