Starptautiska pieredze skolotāju mācību kursos Spānijā

28.03.2023

img-20230317-wa0019.jpgerasmus-logo.jpgNo 2023.gada 13.marta līdz 17.martam mēs – Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Nellija Bāliņa un Baiba Tālmane, piedalījāmies Erasmus+ projekta kursos Teacher training “Team leading” (skolotāju mācības “Komandas vadība”) Spānijas pilsētā Malagā. Mācību sākumā katrs dalībnieks iepazīstināja ar sevi, savu darbu, hobiju un izteica vēlamos sasniedzamos mērķus. Kursu vadīja ļoti zinoša, enerģiska un atraktīva personība Iris Gonzalez Cordero, kura pārsteidza mūs ar savu neizmērojamo pozitīvismu, kreativitāti un empātiju.

Savas zināšanas un pieredzi par līderību, komandas veidošanu un vadību, kā arī lomām tajā, papildināja skolotāji no vairākām Eiropas Savienības valstīm – Zviedrijas, Vācijas, Itālijas, Rumānijas, Igaunijas, Īrijas, Latvijas. Dalībnieki bija ieinteresēti un nenogurstoši darbojās visās piedāvātajās aktivitātēs. Apmācībās tika izmantotas ļoti dažādas metodes – interaktīvas nodarbības telpā un arī brīvā dabā (pilsētas vidē, parkā). Ik dienu dalībniekiem atvēlētais mācību laiks bija gan teorijas apgūšanai, gan piesātināts ar radošiem vingrinājumiem. Lai labāk izprastu komandas vadības būtību, tika piedāvātas dažādas aktivitātes un praktiskas darbnīcas gadījumu izspēlēšanai lomās, sajūtu un priekšstatu atainošanai zīmējumos, kustībās. Pildot dotos norādījums, skolotāji veica uzdevumus gan individuāli, gan pāros, gan mazās grupās.

Apgūstot līderības pamatus un motivācijas veidošanos, guvām dziļāku priekšstatu par to, kā cilvēki funkcionē, cik katrs no mums ir dažāds savā attīstībā, kā mūs ietekmē pārdzīvojumi un emocijas un kas nosaka mūsu dzīves prasmes. Pilnveidojām profesionālās un praktiskās iemaņas uztvert ķermeņa valodas dotos signālus, negatīvu un pozitīvu komunikāciju, stereotipisku domāšanu, saskaņot savus dzīves mērķus ar citiem, katra cilvēka atšķirīgo motivāciju. Mācījāmies arī izprast, ko spējam un varam mainīt, bet kas nav cilvēka varā.

Erasmus+ projekta mobilitātē ne tikai uzkrājām zināšanas, bet arī baudījām skaistās Malagas ievērojamākās vietas un vēsturiskās celtnes, pilsētas piedāvāto Spānijas kultūras mantojumu – seno mauru pils cietoksni Gibralfaro kalna augšā, Alkazabas pils nocietinājumu mūri, Malagas katedrāli. Esot Malagā, apmeklējām šeit dzimušā mākslinieka Pablo Pikaso muzeju, kurā izstādīti 285 darbi, ko apmeklētāju apskatei  dāsni atvēlējusi viņa ģimene.

Tā ir nenovērtējama bagātība gūt zināšanas, prasmes un pieredzi starptautiskā komandā kopā ar aizrautīgiem kolēģiem. Šo ieguvumu varēsim izmantot savā ikdienas darbā Kokneses pamatskolā – attīstības centrā, noteikti dalīsimies arī ar pārējiem izglītības iestādes un novada pedagogiem, jo šīs zināšanas ir noderīgas gan katra pedagoga personības izaugsmei, gan arī palīdzēs veicināt skolēnu iekļaušanos mūsdienu sabiedrībā.

Nellija Bāliņa, Baiba Tālmane

skolotājas