Tiekamies, lai darbotos kopā

14.10.2021

374a6940.jpgKokneses pamatskolā – attīstības centrā 2021.gada 8.oktobrī viesojās biedrības “Ģimenes centrs TuTi” no Madonas pārstāvji. Tajā ir apvienojušies 25 speciālisti, lai sniegtu pakalpojumus un sociālo rehabilitāciju ģimenēm, bērniem, jauniešiem un personām ar funkcionāliem traucējumiem. Ģimenes centrā tiek piedāvātas smilšu, mūzikas un mākslas terapijas nodarbības, kanisterapija, audiologopēda, logopēda un fizioterapeita pakalpojumi, darbojas uzvedības analīzes terapijas un montesori kabinets, kā arī iespējams saņemt daudzu citu speciālistu konsultācijas un atbalstu.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs ir mūsdienīga izglītības iestāde, kurā tiek realizētas speciālās izglītības programmas izglītojamiem ar dažāda līmeņa garīgās attīstības traucējumiem pirmsskolas un pamatizglītības pakāpēs. Skola savā darbībā balstās uz ilgtspējīgas attīstības principiem, veicinot izglītojamo vispusīgu attīstību un iekļaušanu, nodrošinot atbalstu un speciālo vajadzību korekciju. Šobrīd Latvijā notiek būtiskas pārmaiņas izglītības sistēmā, līdz ar to katrai skolai ir jāpilnveidojas un jāmeklē savs ceļš uz progresīvāku, personalizētu un iekļaujošu izglītību. Ar kolēģiem no Madonas tika apspriestas turpmākās sadarbības iespējas, lai nodrošinātu pēc iespējas atbalstošāku un attīstošāku vidi, sniegtu iespējas bērniem ar speciālām vajadzībām saņemt nepieciešamās korekcijas un rehabilitācijas nodarbības. Abas iestādes kā vienu no svarīgākajām sadarbības jomām akcentēja iespēju organizēt kopīgus izglītojošus pasākumus gan bērnu ar speciālām vajadzībām vecākiem, gan pedagogiem, gan atbalsta speciālistiem.

Tikai savstarpēji sadarbojoties, sniedzot atbalstu viens otram, bērniem ar speciālām vajadzībām un viņu vecākiem, mēs spēsim dod labāko bērnu attīstībai, lai sekmētu viņu iekļaušanos izglītības procesā un sabiedrības dzīvē.

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā