Vecās kurpes otrā dzīve

12.04.2023

1679501395507.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas “Bērziņš” bērni ar skolotājām šī gada marta mēnesī bija ļoti čakli un piedalījās SIA “ZAAO” dabas un tehnoloģiju parka “URDA” rīkotajā akcijā “Vecās kurpes otrā dzīve”.

Akcija laikā bērni kopā ar skolotājām veica vairākus uzdevumus:

1. Darba lapa - “Mans kurpju plaukts”;

2. Pētnieciskais darbs - no kā sastāv/ tiek ražoti apavi;

3. Praktiskais/radošais darbs - pārveide un zīmējumi.

Aktivitāšu laikā, grupā pārrunājām, cik bieži un kādus apavus sanāk izmest atkritumos. Bērni izpētīja no cik daļām un detaļām sastāv apavi un no kādiem materiāliem  - dabīgiem (ādas, kokvilnas) vai mākslīgiem tie gatavoti. Lai labāk izprastu procesu, kā tiekam pie jaunām kurpēm vai varam salabot saplīsušās, devāmies apciemot kurpnieku, kurš laipni iepazīstināja ar savu arodu.

Šī bija lieliska iespēja papildināt zināšanas par apavu veidiem, to izejmateriāliem, tapšanas procesu un iemācīties radoši izmantot vecos apavus.

Ligita Muižniece, Inese Urtāne, Guna Kruka

skolotājas