Zemgales reģiona izglītības iestāžu pedagogi papildina zināšanas Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

28.11.2022

izm-kursi.jpgMācās visi – lieli un mazi, tādēļ pedagogu izglītošanai un profesionālās meistarības pilnveidei ir īpaša nozīme mūsdienīga mācību procesa nodrošināšanā.

Arī Kokneses pamatskola – attīstības centrs, kurš papildus izglītības programmu realizēšanai veic arī speciālās izglītības attīstības centra funkcijas, lai sniegtu atbalstu reģiona vispārizglītojošo skolu pedagogiem kvalitatīva un katra spējām atbilstoša izglītības procesa nodrošināšanā skolēniem ar speciālām vajadzībām, 2022.gada rudenī sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju realizēja divas bezmaksas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas “Stratēģijas izglītojamo uzvedības vadīšanai, korekcijai un agresijas novēršanai” un “Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē” astoņām dalībnieku grupām.

Piedaloties profesionālās pilnveides kursos “Stratēģijas izglītojamo uzvedības vadīšanai, korekcijai un agresijas novēršanai”, pedagogi papildināja zināšanas par skolēnu uzvedības problēmu risināšanas iespējām, guva ierosmi pozitīvas uzvedības vadīšanas taktikas pielietošanai, disciplīnas problēmu novēršanai, sadarbības veicināšanas metožu integrēšanai izglītības procesā, agresivitātes korekcijas iespējām un atbalstošas vides nozīmi personības attīstībā. Savukārt, pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem kursos “Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē” bija iespēja papildināt zināšanas par pedagoģiskā procesa organizēšanu, kurš ir virzīts uz katra bērna personisko iezīmju respektēšanu un individuālās pieejas īstenošanu, akcentējot nepieciešamību jau pirmsskolā ievērot visas bērna speciālās vajadzības, nodrošinot viņa psihisko, sociālo, fizisko attīstību.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs saka paldies visiem 144 pedagogiem no Madonas, Aizkraukles, Ogres, Jēkabpils novadiem par aktīvu dalību kursos, savstarpējo dalīšanos pieredzē, iesaistīšanos diskusijās par iekļaujošās izglītības īstenošanas izaicinājumiem un grūtībām izglītības procesā, vērtīgajiem ierosinājumiem, atbalstu un laba vēlējumiem, cerot, ka iegūtās zināšanas būs noderīgas katram gan personīgās, gan profesionālās izaugsmes veicināšanā. Uz tikšanos Kokneses pamatskolā – attīstības centrā!

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā