Drukas resursa adrese: https://koknesespamatskolaac.lv/jaunumi/zooziluks_2020_kokneses_pamatskola__attistibas_centra
Drukas datums: 02:53:24 29.03.2024

“Zoozīļuks 2020” Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

07.10.2020

img_20201007_wa0006.jpgRudens Latvijā iekrāso koku lapas un Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir sarosījies “Zoozīļuks 2020”, kurš aicina visus Latvijas bērnus piedalīties konkursā un lasīt ozola zīles. Par labu darbu ir arī balva – bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā.

Zooloģiskajā dārzā ar zīlēm mielojas brieži, kamieļi, lācis un dažādi mazi grauzēji. Pašas labākās ozolzīles tiek diedzētas, lai to svaigos dzinumus un lapiņas izbarotu Tropu mājas iemītniekiem – zarkukaiņiem, siseņiem un sienāžiem. Jaunie dzinumi ir noderīgi arī lapgriežskudrām, kuras savā maltītē izmanto sēnes, kuras aug uz ozola lapiņu galiņiem.

Šogad Zooloģiskā dārza rīkotajā konkursā piedalījās Kokneses pamatskolas – attīstības centra “C’’ klašu audzēkņi ar skolotājiem, lasot zīles pie Skolas – centra augošajiem ozoliem. Atbildīgajā darbā tika iesaistīti arī vecāki, kuri kopā ar bērniem lasīja zīles savu dzīvesvietu apkārtnē. Visiem kopīgi iesaistoties, salasīti 38 kg ozola zīļu. Čaklākā zīļu lasītāja ir Sintija Trofimova, kura kopā ar vecākiem salasīja un uz skolu atveda vairāk kā 15 kg ozolzīļu.

Paldies visiem čaklajiem zīļu lasītājiem un ceram, ka mūsu sarūpētās ozolzīles garajā ziemas laikā garšos dzīvniekiem zooloģiskajā dārzā!

A.Lindenberga

Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotāja